Sattuuko jalkapöytään?

apua"

Moikka!

Kyselisin siis, että sattuuko tatuoinnin ottaminen jalkapöytään enemmän, kuin vaikka nilkkaan? Olen ottamassa ensimmäistä tatuiontiani pian ja olen ajatellut sitä niskaan, mutta työni takia en voi ottaa sitä sinne.

Nyt suunnitelmissa ottaa nilkkaan, mutta tatuointini on sellainen, joka ei mielestäni sovi nilkkaan, vaan paremmin jalkapöydälle.. Mutta jos se sattuu kovin paljon, niin kuin kuvittelisin, otan sen jonnekin muualle.

Kiitos kaikille! :)

3

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17

      Kyllä se sattuu jalkapöytään, ja aina enemmän mitä lähemmäs mennään varpaita tai jalkaterän sivuja. Itsellä on kuvaa koko säären alueella ja jalkapöydässä, ja kyllä siltä alueelta jalkapöytä on ihan selkeästi kaikkein arin. Nilkkakin on kuitenkin arempi kuin esim. säären ulkosyrjä vähän korkeammalla.
      Mutta kyllä sen kivun kestää, jos oikeasti haluat kuvan siihen. Se aika joka tatuoidaan ja joutuu kestämään kipua on kuitenkin aika lyhyt aika verattuna siihen, että tatuointi on siinä oletettavasti koko loppu elämän.

    • 18

      aika hyvä sääntö on että mitä ohuempi nahka sitä enemmän sattuu.
      jokaisella on tietty erilainen kipukynnys.

    • tatska-fani

      Mulla on tatuointi jalkapöydässä (tosin suht. keskellä), mutta en tajua miksi kaikki pelottelivat sen sattuvan paljonkin. Itse pelkäsin sitä kipua, mutta ei se tuntunut sen pahemmalta kuin muissakaan paikoissa.
      Lisäksi minulla ei ole ollu jalassa mitään kipuilua, ja olen pystynyt kävelemäänkin ihan normaalisti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5230
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      129
      1686
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      51
      1650
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1609
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1305
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1220
    7. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      22
      1120
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1057
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1018
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      867
    Aihe