saavat juuri sitä mitä tillaavat.ei tuo muuksi muutu nin kauvon kun komukat viroissa häärejää.polliittisesti valakatut mulukut johtaa kaupugin tuhon omaksi.
voi helevetti ettei ihimisäly tule viisaaksi vaikka kommunismi on jo muualla tojettu
huonoksi ratkaisuksi josei se kapitalismikaan ole tie autuuteen.
voi helevetti ettei ihimisäly tule viisaaksi vaikka kommunismi on jo muualla tojettu
huonoksi ratkaisuksi josei se kapitalismikaan ole tie autuuteen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei toveri.
Niin mitä sä tällä tarkoitat:, mitä kommarit on tilanneet ja saaneet? Valaise nyt vähän.
Kemin valtuustossa ei ole nykyään yhtään kommunistia, eikä ole korkeissa viroissakaan. Nyt haukut väärää puuta.
Fakta on se että kansandemokraatteja tahi muita stalinisteja se kaupunginhallinto vilisee. Ihan duunarista korkeisiin virkoihin. Turha sitä on kiistää. Kaikki ei vain sitä myönnä, mutta muistissa on.
Ja turha saivarrella siitä että kuka on missäkin vasureissa SKPssä KTPssä ja mitä niitä onkaan. Samaa sakkia kaikki tyynni, ovat vaan niin riitaisia etteivät mahdu edes samaan puolueeseen. Tekosyynä käytetään sitten jotain neukkuaikaisia oppierimielisyyksiä ja herrajjesta sentään luullaan että jotakuta kiinnostaa.
kemissä haisee uloste ja kyläpahanen läppeensä täynnä jotain saatanan mutukkeja.