Liian jäykkä!

Räpsä

Elikkäs mun räpylä on liian jäykkä ei mee kiinni kunnolla ... Miten sen sais löysemmäks ?? oisko hyviä vinkkejä... Pitäs saada se löysentymään 5.6 mennessä . pallo ei tahdo pysyä räpsässä kun ottaa kiinni .. RÄPYLÄ ON IHA uus ja ei mee kiinni kunnolla ! HELP ME

5

3582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Postuumi

      keino on liottaa sitä yön yli vesisangossa. Sitten laittaa jäykät kohdat painavan esineen alle seuraavaksi yöksi, esim. pussin alasauman kohta kirjahyllyn jalan alle. Sitten heti vain ahkeraan käyttöön, niin kyllä se siitä oppii tavoille.

    • mie vain

      kokeile pehmittää jollain painavalla esineellä, esim. rautakuulalla, sitä kun paiskoo niin kyllä se pehmenee. toinen hyvä, ruokaöljy.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11185
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2246
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1674
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1256
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1076
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      103
      995
    Aihe