Älkää sanoko mitään geeneistä tai photoshoppauksesta (oon nähny tän tytön mainoksessa ja videoita ei voi muokata) vaan että miten saadaan tällanen kroppa? http://tinypic.com/r/2vxrji9/7
P.S. Ette voi sanoa "nääntymällä", koska kiinteään kroppaanhan tarttee muutakin, vai?
Miten saada tällainen kroppa?
16
902
Vastaukset
- shesopretty
Uppppppppp
- Analyysi-Lucy
Sanoisin, että ruokavaliolla, lenkkeilyllä ja vatsalihaksia ankarasti treenaamalla. Näyttäisi myös siltä, että geenienkin pitäisi olla aika kohdillaan, kun rakenteellisesti on noin siro.
- alottajajaa
Saako muka tollaset jalat pelkällä lenkkeilyllä ja ruokavaliolla?!??!?!!!!!!!! Osaisitkos sanoo kauan siihe suunnillee sit menis? =))
- sdsdsdsdsdsds
Ruokavalio kuntoon, hengästyttävää liikuntaa 30 min 5x viikossa hyötyliikunnat, hieman lihaskuntoa jne.
Kaikki ihmiset ovat eri muoteista, joten aivan samanlaista kroppaahan on aika mahdoton saada aikaiseksi ilman jotain leikkauksia. - Harrasta tanssia
Tanssi yksinäsi vaikka kotona ja anna koko kehon liikkua. Käytä koko kehoasi, jotta teho maksimoituu. Tanssiminen on tehokasta, mukavaa ja se kehittää myös yleisesti kehon hallintaa, rotaatiota ja tasapainoa.
Treenaa lihaksiasi, muista myös ehdottomasti venytellä ne. Venyttely vaikuttaa myös lihaksien muotoon -> pitkät kauniit joustavat lihakset.
Netistä löydät vaikka millaista tanssi ja venyttelyvinkkiä. :)
Jos oikein innostut, voit syödä huolettomammin ja herkutellakin. Tsemppiä sinulle.
- Analyysi-Lucy
Lenkkeily-ruokavalio -combo on aika pitkälti tehokas myös jalkojen osalta, mutta voisin heittää sekaan vielä kuntosalitreenin. Aikaa on vaikea lähteä arvioimaan, mutta ihan heti tuloksia tuskin kannattaa odottaa. Ehkä 2-3 kuukauden kuluttua alkaisi näkyä jo jonkinlaista edistystä. Suosittelen myös joogaa / kunnon venyttelyä, sillä ne voivat auttaa selluliittiin, jos sellaista on. Eli aika paljon saa tuollaisen vartalon eteen tehdä töitä.
- vuoosssss
Okei, hei kiitti paljon. :) Ja onko paha jos viikottain pidän herkkupäivän? Siihen kuuluis aika reilusti herkkuja, mutta silti kalorit niin että olis miinukaloreilla ja tietty vähän enemmän liikuntaa sit.. ?
- hannu ja kerttu
Sä saat syödä ihan mitä tykkäät. Tuollaista kroppaa et silti saa koskaan.
Huomasitko muuten kuinka komeat lihakset mallilla on? Muuten aika pötkylän mallinen nainen.
Oikein syöminen ei tarkoita miinuskaloreita, vaan ihan oikeaa kunnon syömistä. Lihakset ei kiinteydy jollei syö kunnolla.
- Pitkis_999
Ensinnäkin meillä jokaisella on yksilöllinen pituus-suhde yläosa ja alaosan välillä. Sitä et voi muuttaa.
Toiseksi kuka on väittänyt ettei videoita voi muokata. Kyllä voi. Olen media-alan ammattilainen. Sitä en tiedä onko tuo kuva muokattu, mutta kaikkea kuvaa voi muokata.
Hassulta kyllä tuntuu, että kuvasta pitää katsoa minkälainen haluaa olla. Olisit tyytyväinen omaan itseesi. neuvoja jo kuntoiluun yms saitkin.- "."
Katsopas ammattilaisena tytön käsivarren mittasuhteita, siis tuon käden joka on pään päällä. Minusta ranteen ja kyynärpään väli näyttää kummallisen lyhyeltä, mitä sanot?
- huohohoh
Taitaa olla kateellisia liikenteessä. :) Niin kai mä nyt sen tiedän että jokasella on eri pituussuhteet, luustot jne, mutta kyllä mä tiedän että kovalla työllä voin saada tollasen kropan. Ja " ", kai se nyt näyttää lyheyltä kun se on pään päällä, iha yhtä pitkät ne molemmat on jos sitä meinasit. :)
- ButNotPerfect
JAAAHS. No voin kertoa, mulla on juuri tuollainen kroppa.
Ja voin oikeastaan kiittää geenejä , hyötyliikuntaa ja sitä, että olen tehnyt vatsalihaksiani lähes koko teini-ikäni.
Olen siis 19.
Ja voi johtua myös siitä, että olen puoliksi aasialainen, kroppani on syntyjään ollut siro jne... Mutta tyytyväinen en oikeastaan ole, haluan kapeammat jalat. - fgfhjyt
Näytän hieman kuvan ihmiseltä vaikken treenaa. En syö sokeria. Syön normaalia ruokaa ja juomana vesi tai kevytmaito. Siinä se
- Roberto8834
Tässä on näyttelijätär Jordana Brewsterin kuva:
http://www.scoopcelebrity.com/wp-content/uploads/2010/11/Jordana-Brewster-bikini080.jpg
Sitten kurjemmat uutiset: hänen äitinsä oli brasilialainen supermalli, joten hänellä oli paitsi hyvät geenit, myös motivaatiota pienestä tytöstä lähtien olla yhtä kaunis kuin äitinsä.
shessobeautiful, syö terveellisesti ja harrasta monipuolisesti liikuntaa. Susta ei tule H&M:n mallin näköistä eikä Jordana Brewsteriä, vaan susta tulee se, mihin parhaimmillasi pystyt. Se voi olla jopa jotain parempaa, kuin idolisi. - RealBeauty15+15
Lähinnä lihavanlaihan oloinen pötkylä tuo on. Missä on kapea vyötärö ja sirot jalat? Olen onneksi paljon paremmassa kunnossa kuin tuo. Tuohon pääsee syömättömyydellä, vaikka sitä et halunnut kuulla.
- rrrrr4
Ei kannata kenenkään tuohon ylempään trolliin tarttua.
Palatakseni aiheeseen: kevyillä käsipainoilla 4-8kg voimista riippuen sivullenostoja ja pystypunnerruksia, kyykkyjä ja askelkyykkyjä sekä vatsalihasliikkeitä ja paljon aerobista (juoksemista tai pyöräilyä tai uimista) ja normaali ruokavalio mutta rasvojen ja sokerien välttäminen olennaista; noilla keinoilla ei synny hurjia muskeleita, vaan kiinteitä käsivarsia ja reisiä, terhakka peppu ja tiukka masu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769