Miesten logiikka deitti ilmoihin vastatessa

on mulle mysteeri. Miks jotku lähettää kaikille mahdollisille naisille saman viestin? Sopivat he sitten haettuihin spekseihin tai ei.
Ihmeteltiin tätä likkakaverin kans kun oltiin hyvin erilaisiin ilmoihimme saaneet tismalleen saman vastauksen yhdeltä mieheltä. Huvittavaks tän tekee se, et mulla ja kaverilla on 15v ikäeroo.

Ja joskus ihmettelen ihmisten sisälukutaitoa tai sitten he eivät vaan välitä ilmotukseen laitetuista spekseistä. Selkeästi ilmossa totean ettei varatut kiinnosta ja varatut vastaa. Haluan miehellä olevan hiukset ja kaljut vastaa. Laitan ikä haarukan ja selkeesti nuoremmat tai vanhemmat vastaa. Haluan suomalaisen ja ulkomaalaiset vastaa. Kertokaas miehet miks näin?

Toinen ryhmä joka ihmetyttää on miehet jotka lähettää ilmon perusteella viestin. Sit kun niille vastaa, niin ne ei enää vastaa takaisin. Jos esim niilt kysyy jotain basic tietoa. Miks ne haaskaa mun aikaani?

Ihan ihme logiikka miehillä. Ja sit fiksut miehet joutuu kärsiin joitteikin älyttömyydestä. Heidän vastaukset saattavat hukkua näitten ihme vastaajien joukkoon. blaah

7

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Ja sit fiksut miehet joutuu kärsiin joitteikin älyttömyydestä."

      No, fiksut miehet ei luuhaa missään deittipalstalla. blaah.

      • Älä nyt masenna niitä, jotka deitistä seuraa etsii. Näkökulma juttu taas tääkin.


      • tinka_tiger kirjoitti:

        Älä nyt masenna niitä, jotka deitistä seuraa etsii. Näkökulma juttu taas tääkin.

        Onko se nyt masentamista jos toteaa saman, minkä ap:kin ilmoitti todenneen käytännössä? Voihan tietty olla, että ne spämmääjät on niitä oikeasti fiksuja tyyppejä.


      • PlatosMorbidDust kirjoitti:

        Onko se nyt masentamista jos toteaa saman, minkä ap:kin ilmoitti todenneen käytännössä? Voihan tietty olla, että ne spämmääjät on niitä oikeasti fiksuja tyyppejä.

        Voi se olla, jos toiselle on arka paikka tulla arvostelluksi deittipalstalla hengailun takia. Siis ap nimenomaan teroitti, että ne fiksut miehet jää näiden vähemmän fiksujen spämmien jalkoihin. Eihän ap tuominnut deittipalstoilla hengailijoita kaiken kaikkiaan jokaista. Ainoastaan nää spämmärit. Vai käsitinkö mä väärin sut tai ap:n?


    • Oisko toi nyt sitä kalastelua, että heittää syötin ja jos joku tarttus syöttiin. Sen enempää ei väliä, kuka tai mikä, mimmonen ja mistä? Joku on ehkä miehistä ymmärtänyt vähän väärin sen, "yrittänyttä ei laiteta". Et oisko se logiikka siinä vaan, et kuhan yrittää ja tsäkällä nappaa? Jos nainen pyörtäis speksiensä suhteen.

    • jekku-pena

      Instadeittailu on parempi vaihtoehto kuin vastausten venailu.

      Löysin netistä tällaisen paikan http://bit.ly/3D-Chat ,joka on ilmainen live chat vrtuaali-maailmassa. Käyttäjiä on sisällä kellon ympäri 80 000 - 150 000 Mulla ollut siellä tosi hauskaa ja halusin jakaa sen teidän kanssa! Facebookissa tästä tykkää yli 2 miljoonaa käyttäjää Löysin myös todella selkeät suomenkieliset ohjeet tuolta http://ilmainenchat.blogspot.com/

      Tuolta löytyy seuraa paremmin.

    • Masi-sarjakuva:

      Wikipediasta: "Viki (Killer Diller) - Masin pitkäikäisin armeijakaveri (tuli mukaan jo ensimmäisissä sarjakuvissa). Viki rakastaa naisia yli kaiken ja luulee kovasti olevansa taivaan lahja heille. Naiset eivät useimmiten kuitenkaan ole tätä mieltä, mutta Viki lannistumattomuus saa joskus harvoin jonkin naisen lopulta lähtemään hänen kanssaan treffeille."


      Mort Walker kertoi tämän hahmonsa perustuvan todelliseen armeijakaveriinsa joka tosiaan testasi kaikkien mahdollisten vastaantulevien naisten kiinnostusta. Walker kysyi että eikö häntä masenna tehdä tuota toivotonta juttuaan, mutta vastaus oli että "2% suostuu ja se riittää".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      86
      1725
    2. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      379
      1723
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      388
      1716
    4. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      95
      1634
    5. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      51
      1324
    6. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      49
      1265
    7. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      285
      1157
    8. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      97
      1016
    9. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      166
      980
    10. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      43
      965
    Aihe