Olit paras ystäväni, ainoa ystäväni. Autoit minut elämäni raskaimman ajan yli, olit tukeni turvani. Olit ainoa, jonka edessä pystyin itkemään, näyttää aidot tunteeni. Halusit olla enemmän kuin ystävä, mutta minä peräännyin. Olin menettänyt niin paljon, pelkäsin, että menettäisin myös sinut.
Tein ison virheen, menin sänkyyn kanssasi, vaikka sanoin haluavani olla vain ystäviä. Nyt pidät minua ihan huorana, annoin niin helposti. Halusin sinua. Haluan sinut. Millään muulla ei ole merkitystä, haluan sinut takaisin. Et enää edes puhu minulle.
Olet korvaamaton minulle. Lupaan oppivani virheistäni, jos edes antaisit minulle mahdollisuuden kertoa, että rakastan sinua, haluan olla kanssasi nyt ja aina.
Anna anteeksi, satutin sinua. Pelkäsin, en ollut tarpeeksi vahva.
voisinpa kääntää aikaa taaksepäin
3
670
Vastaukset
- what???
selvennä kiltti vähän... Mies halusi sut ja sä et. Menitte sänkyyn ja mies ei halua sua enää. Sä haluut miehen. näinkö? Miks mies suuttui?
- P.S. I love you
Monimutkaista.. Seurustelin toisen kanssa, kun ystävystyttiin. Suhde kuitenkin kariutui yhtä nopeasti kuin alkoikin, ja muutin ulkomaille. Mies, jolle kirjoitin, oli ainoa ystävä, johon pidin Suomeen yhteyttä. Pyysin hänet mukaan lomareissulle, ystävänä. Siellä kuitenkin viimeistään tajusin, että olin kokoajan ollut ihastunut häneen, ja osin siksi suhteeni exääni kariutui..
En halunnut kuitenkaan sen olevan pelkkä lomaromanssi, halusin pysyä ainakin ystävinä, pelkäsin muuten menettäväni hänet. Olin menettänyt tosi paljon tärkeitä asioita vuoden sisään, en olisi kestänyt, jos olisin menettänyt hänetkin. Hän halusi suudella minua, mutta sanoin ei, haluan olla vain ystäviä. Pelkäsin. Tiesin, että jos suutelisimme, päätyisimme sänkyyn vielä sen reissun aikana..
Viimeisenä iltana kuitenkin päädyimme pikkuisessa humalassa sänkyyn, ensisuudelma johti seksiin. Aamulla jatkoimme samaan malliin, ja suutelimme vielä erotessamme illalla. Pari viikkoa matkastamme, ja tulin Suomeen reilu viikoksi. Tapasimme kahdesti, ja molemmilla kerroilla rakastelimme. Mies kyseli, milloin olen taas käymässä Suomessa, ja milloin muuttaisin takaisin. Muuttaessani ulkomaille minulla ei ollut mitään tarkoitusta palata takaisin Suomeen asumaan, mutta tämä mies muutti kaiken, ihan kaiken.. Sekoitti minut täysin
Päivitin kuitenkin fb:hen palattuani ulkomaille jotain "ihana reissu Suomeen, nähdään viimeistään taas ensi vuonna (3.tammikuuta 2011)" Olin kyllä palaamassa Suomeen mahdollisimman pian (miehen luokse), mutta en tiennyt tarkkaan, milloin, joten en halunnut antaa miehelle turhaa toivoa mahdollisesta suhteesta, jos en palaisikaan Suomeen vielä vähään aikaan.. Tuon jälkeen mies ei ole jutellut kunnolla kanssani, vaikka olen yrittänyt saada yhteyden häneen. Tuntuu, että mies luulee, että käytin häntä tai jotain, että hän luulee että hän olisi ollut minulle vain yhden illan juttu..
Muutin kuukausi sitten takaisin Suomeen. Pari viikkoa ennen paluumuuttoa juttelimme miehen kanssa, ja hän ehdotti innoissaan tapaamista. "muisteltaisiin yhteistä lomareissuamme." Sain kuitenkin työn avustajana ikäiselleni nuorukaiselle, ja tuntuu, että se loukkasi jotenkin haluamaani miestä. Emme ole vieläkään tavanneet, ja aina kun kysyn häneltä, milloin nähtäisiin, hän sanoo "olisi kiva kyllä nähdä, mutta minulla on sitäjatätä, kattellaan sitten jokukerta myöhemmin.." Tuntuu, ettei hän enää edes halua nähdä minua ollenkaan.
Sydämeni särkyi. Olen oikeasti rakastunut kyseiseen mieheen, olen aina ollut. Kaikki olisi toisin, jos en olisi ollut tuhoontuomitussa suhteessa tavatessamme, jos en olisi koskaan muuttanut ulkomaille, jos hän tietäisi, että hän on aioa mies, jonka kanssa olen rakastellut..
En tiedä, mitä teen. Olemme viimeksi jutelleet fb:ssä kaksi viikkoa sitten, sen jälkeen olen itkenyt jokaikinen päivä. Haluan vain nähdä hänet, selvittää välimme.
Kaikki olisi toisin, jos olisin viimeksi uskaltanut sanoa rakastavani häntä. - sf.
Mikset sitten kysy häneltä suoraan, että mikä on ja missä mennään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2394613Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763055- 472463
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451767- 281703
- 791451
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894