Erottu eksän kanssa ja joudun tekemään abortin. Suhde oli lyhytkestoinen.
Miten osallistuisitte aborttiin tai tukisitteko eksäänne enää yhtään asian johdosta? Esim hakisitte sairaalasta ja olisitte sen aikaa kun toinen seuraa kaipaa jne.
abortti edessä.
19
101
Vastaukset
- frost-free
Tältä palstalta et sympatiaa löydä ...
Mee ja tee aborttisi kaikessa hiljassa ja rauhassa.shhh!Voi nousta ikäviä patoutumia mieleen tyypeille...shhhh!!!- Kaikessa rauhassa:.!
.
Siis * KÄSKIKÖ * joku sovitella pisuelimiä yhteen
Että olisko kannattanut vähän * AJATELLA * ensteks
. - frost-free
Kaikessa rauhassa:.! kirjoitti:
.
Siis * KÄSKIKÖ * joku sovitella pisuelimiä yhteen
Että olisko kannattanut vähän * AJATELLA * ensteks
.Ei mutta eihän meitä ap.n ongelma kiinnosta joten miksi edes puhua koko asiasta.Se oli vain eräänlainen toteamus ap:lle.
*ryhdistäytyy* - frost-free
frost-free kirjoitti:
Ei mutta eihän meitä ap.n ongelma kiinnosta joten miksi edes puhua koko asiasta.Se oli vain eräänlainen toteamus ap:lle.
*ryhdistäytyy*Yksi lisähuomautus ap:lle joka vaikuttaa olevan suurinpiirtein sama ikäluokkaa:
Oletko varma abortista olet jo aika vanha ämmä ! - No helvetti,
frost-free kirjoitti:
Yksi lisähuomautus ap:lle joka vaikuttaa olevan suurinpiirtein sama ikäluokkaa:
Oletko varma abortista olet jo aika vanha ämmä !vanhat ämmät synnyttää vammasia kersoja .
- todennäköisesti...
parempaa seuraa tuossa tilanteessa olisi joku ihan oikea ystävä.
- Omapahan on asia
Jos on erottu, niin en välttämättä kokisi että tarvitsisi enää olla missään tekemisissä. Toki tuo on yhteidesti aiheutettu asia.ELi ehkä voisin laittaa lohdutusvietin tai lähettää karkkia.
- so long
Tämä on hyvin yleistä. Kertoo ehkä hyvin paljon asioiden käsittelykyvystä ja reiluudesta. Eks olikin vain pelkkä lihatiski, leipäkone ja *illu....Just!
Kun olet kerta maannut ehkäsyttä, kanna vastuusi loppuun asti ja katkase piuhat samalla nyt kun teet murhan.
- huh huh huh
Olipa kommentti !Huh !
- känkkäränkkä
Ihmisen alunko pitää kuolla,koska hänet siittänytmies ei ollut perheenperustamisesta innoissaan? Mikset voi rakastaa lasta, okaon alkunsa rakkaudesta saanut :( Moni meistä olisi poissa,jos eronneiden liittojen tulokset katoaisi.
- orpana-67
Miksi "joudut" tekemään abortin? Pettikö ehkäisy, vai ettekö käyttäneet ehkäisyä?
- kissamami
et ole vielä ollenkaan vanha.Ei kande ruveta yksinhuoltajaksi.abortti oli ihan simppeli juttu,lääkitys pörisi kivasti päässä ;)
nää moralisoijat sais pitää huolen omista asioistaan.Minä en ainakaan miksikään pakkohautomoksi rupea vaan teen, jos teen, skidini silloin kun haluan.
maailmassa on muutenkin ihan liikaa ihmisiä, että ei tänne kannata synnyttää kuin OIKEASTI haluttuja lapsia.menkää esim itä-helsinkiin katsomaan hylättynä vaeltavia lapsilaumoja, joiden äipät vetää kaljaa lähibaarissa vailla minkäänlaista mielenkiintoa lapsiinsa(joita jokaisella on tietenkin monta).Isäänsä ei varmaan kukaan tunne tai ainakin isukit ovat näppärästi livenneet vastuusta...- känkkäränkkä
Nainen pärjää itsekin lapsen kanssa, ei ainakaan tarvitse ottaa yhteen kasvatusmetodeissa minkään tahvon kanssa.
En muuten tunne yhtään yh-äitiä, joka joisi.
- Teea81
Pillereitä oon syönyt, mutta jostain syystä ei ollut toimineet. Aborttia en tekisi, mutta terveydellisistä syistä pakko, koska pahan epilepsian vuoksi en kykenisi yksinään pärjäämään lapsen kanssa ilman lapsen isää. Haluaisin vain kovasti tietää mitä te miehet ajattelette asiasta. Haluaisitteko tukea eksäänne asian johdosta vai olisitteko kun mitään ei olisi tapahtunut ja jatkaisitte vain elämäänne. Onko siis turha edes kysyä tukea asian johdosta. Lasta hän ei halua. Se on tullut jo selväksi.
- poujk
Kuule,. se riippuu täysin sun miehestä. Ja sekään ei kerro vielä mitään mitä se NYT JUST ajattelee. Toisaalta et voi odottaa että mies alkaa täysipainoiseksi isäksi yhteishuoltajuuden kautta jos esim. suhteessa jota ei haluta pilata.Tämä on fakta. Keskustele sen miehen kanssa, mut jollain tasolla kai sunkin pitäisi tehdä päätös HALUATKO SÄ SITÄ KERSAA VAI ET ensin...???
- kylä näi o
poujk kirjoitti:
Kuule,. se riippuu täysin sun miehestä. Ja sekään ei kerro vielä mitään mitä se NYT JUST ajattelee. Toisaalta et voi odottaa että mies alkaa täysipainoiseksi isäksi yhteishuoltajuuden kautta jos esim. suhteessa jota ei haluta pilata.Tämä on fakta. Keskustele sen miehen kanssa, mut jollain tasolla kai sunkin pitäisi tehdä päätös HALUATKO SÄ SITÄ KERSAA VAI ET ensin...???
.
sitä paitsi kersat pitää SYÖTTÄÄ
. - Kylä näin o
kylä näi o kirjoitti:
.
sitä paitsi kersat pitää SYÖTTÄÄ
..
ja ketjut pitää PILATA
.
- huh huh huh
Ratkaisu on oma päätöksesi. Kukaan ei joudu tekemään aborttia. Oletan että olet harkinnut ratkaisua ja päättänyt tehdä abortin. Mieluimmin abortti kuin ei toivottu lapsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455170Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1241653Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151559Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501456- 141225
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4113081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171047No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol221020Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771008Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60837