Ovi kiinni hallitukseen, tie auki Mäntyniemeen. Vaalivoittaja Timo Soini tähtää opposition henkiseksi johtajaksi ja Eu-kriittisen Suomen Presidenttiehdokkaaksi.
Presidentti
5
56
Vastaukset
- 21212
Eheh. Siksihän Persut oppositioon jäivätkin, että voivat harrastaa vielä ainakin 4 vuotta populistiänkyröintiä joutumatta ottamaan vastuuta mistään ja saadakseen Soinin presidentiksi :D Timppa on pelimies, joka kyllä tiesi ettei kaiken maailman Hakkaraisten kanssa pysty hallitukseen menemään.
- 9kk synnytykseen...?
Ei mene montaa kuukautta kun kreikka ilmoittaa ettei selviä veloistaan, vaan maksakaa kun lupasitte. Kun suomen pankki tilittää rahaa kreikalle, hallituksen tie on lopussa, jopa ilman opposition tukea.
- 23421
Ja persut saa joukko-orgasmin jossa huutavat "mitäs me sanottiin" ilman että yksikään osaa sanoa mitä olisi pitänyt tehdä :)
- Unnah Anumemah
Nyt saatiin kunnon poroporvari hallitus, Lähtee kaikki leikkurit käyntiin, siinä köyhätkin köyhtyy ja mamut rikastuu. Se joka ei nyt ole eläkkeellä ei tarvi siitä uneksiakkaan, työssä pitää jaksaa ainakin 80 vuotiaaksi ja sosiaaliedut poistetaan. Yleinen terveydenhuolto ajetaan alas (Kemissä kuulemma länskää jo heikennetään) jos ei ole vakuutusta tai rahaa ,niin ei saa hoitoa (amerikan malli). Joten nyt alkaa kokoomuksen "köyhät pois Suomesta" kampanja ja jos et tee töitä takoilla, et saa ruokaa.
Yes! Seikka on saletti - Euroja
Nyt alkaa köyhän kuritus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769