itsevarmat naiset/pitkät miehet

197 cm pitkä mies

Olen 197 cm pitkä vaaleahko mies 100 kg: urheilullinen. Olen huomannut, että minusta pitävät itsevarmat hyvin menestyvät naiset.

Sen sijaan vähä-älyiset yksinkertaisesti vähän koulutetut naiset eivät minusta välitä. He haluavat itsensä pituisen tai maks 10 cm pitemmän tavallisen keskinkertaisen miehen ja tietysti tummat kutrit ovat ehdottomat, miehen joka yleensä on älykääpiö super macho.

Hyvä näin, koska itse pidän älykkäistä itsevarmoista naisista, eikä minulla ole ongelma jos nainen on menestynyt paremmin kuin minä tai saa parempaa palkkaa.

Oletteko tehneet samanlaisia havaintoja?

Valitettavasti Suomi pursuaa vähä-älyisiä yksinkertaisia huonon itsetunnon omaavia naisia. Älykkäät hyvin menestyvät itsevarmat naiset ovat todella harvinaisia, mutta niin ovat sellaiset miehet kuin minäkin.

9

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • : - D

      Joo, ollaan tehty samoja havaintoja ja olin juuri itse kirjoittaa tuon.

    • niinpä niin

      "Olan saanut orgasmin katselemalla itseäni"

    • Mies1985
    • löööl

      "..Älykkäät hyvin menestyvät itsevarmat naiset ovat todella harvinaisia.."

      Kuullostaa siltä ettei sulla ole juuri vientiä ja korjailet egoasi tuolla.

    • 2+16

      Oi, sinua taas hiertää tummien, lyhyiden miesten menekki. Älä ota sitä niin vakavasti.

      Pitkään olet muuten vaihteeksi malttanut ollakin tekemättä avausta aiheesta!

    • 197 cm pitkä mies

      Näistä vastauksista: Niinpä ......tuskin näillä palstoilla älykkäät itsevarmat hyvin menestyvät naiset viihtyvät.

      Katkeria vähä-älyisiä huonon itsetunnon omaavia luusereita sitäkin enemmän.

      • en kirjaudu

        Ja eikö olekin kotoisa olo omiesi joukossa.


    • Glääh

      Jaaha. Sama tyyppi täällä taas uikuttaa. Sulla on jotain vikaa päässä. Luulitko ettei kukaan tunnista sinua?

      Tuo "olen niin paljon parempi kuin ne jotka eivät minusta kiinnostu" -läppä on niin teiniä, niin teiniä :D

    • muistanko_oikein

      Oliko tämä se sama tyyppi, joka valittaa olevansa niin baby face/kiltin näköinen, että kerää ympärilleen vain lihavia naisia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2162
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1815
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1324
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      178
      906
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      895
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      746
    9. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      719
    Aihe