Missä Rovaniemellä kannattaa vaihtaa autoon öljyt? On jo vanha pirssi..
Öljynvaihto
Junantuomaaaa
82460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
formula 10x40
Kannattaa vaihtaa itse öljy Autoon. Helppo nakki.
Kannattaa tuota Mobil 1 Rally Formulaa laittaa, käytetty uudesta asti!
Itse vaihdatin polar renkaalla (vai mikä se nyt on). Eihän tuo nyt kuommosta vaadi joten eri paikkojen laadusta linee turha puhua. mutta homma toimi ja auto otettiin heti odottelematta työnalle. ystävällinnen palvelu.
hinta 65 euroa (työ öljy suodatin)
En tiedä kannatiko
viimeinen kerta kun vaihdan polarilla öljyt. Ensiksi se nuori jätkä tiskillä kusetti hinnassa vittu että vitutti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Itelläki vähä huono maku jäi Polar Renkaasta. Mekanikot pirun tylyjä, aika verkkasia, polttaa työn aikana ja auto haisi tupakalle huollon jälkeen.
Työ tuli vissiin tehtyä aivan hyvin ja hinta ok, mutta nuissa muissa asioissa parantamisen varaa.
no eihän se ole kuin ajaa parkkiksen kaivon päälle ottaa kannen pois ja roppu auki niin entiset menee pois silmistä sitten roppu paikoille ja tietenkin uus filtteri entinen sinne samaan kaivoon ja uudet öljyt koneeseen helppoa kuin mikä eikä tarvi viedä jäteöljyä sen kauemmas...no ei sentäs maliselle vain niin homma hoituu
Vanhaan pirssiin kanattaa vaihtaa ihan ite, tulee samalla katteltua josko muutakin korjauksen tarvetta olisi.
Jäteöljyt jaq vanhan suodattimen voit viedä siihen samaan liikkeeseen mistä uudetkin ostit, uusissa on näet kierrätysmaksu mukana, että jos alkavat urputtamaan.