Kunnon musiikista pitävät eivät seuraa joitakin pinnallisia Euro-humppa-virityksiä.
Euroviisut Perseestä
Ketä kiinnostaa
16616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Niinpä, mieluumminhan sitä menee vaikka oopperaan ... tai Storyvilleen...
Oot ihan oikeessa, harmi ettei Eläkeläisiä saatu tänä vuonna Suomea edustamaan, olisi varmasti saanut monta pistettä Saksastakin!
Jaa... normaali ihminen ymmärtää, että musiikkimakuja ja ohjelmamieltymyksiä on muunkinlaisia kuin avaajan..
ei voi puhua musiikista. se on meteliä nykyään.
Totta.
kuuntelen aivan eri musiikkityyleja mitä euroviisut edustaa, ja valtaosa viisubiiseistä on mielestäni paskoja, mutta seuraan silti niitä. hauskaa katsottavaa.
Paskan euro-humppaa. Kisoissa jyllää aasialaiset ja kohta joku afrikkalainen. Laskekaas huviksenne, montako maata Aasiasta. Aloittakaa Turkista ja Isrelista ja sitten sinne katukaupustejijoiden Georgioihin ja Asereihin ja mitä muita niitä nyt olikaan. Eihän kaikki kylläkään päässyt finaaleihin mutta äänestää sai. Ja mitä paskaa tuo Jugoslaviakin teki. Jakautui moneen lääniin ja äänestää toisiaan.
Kyllä ottaa pannuun.
Tulevina vuosina varmaan Suomikin ottaa ylpeät somppu-loiset laulamaan viisuja. Ei Vittu Voisi Vähemmän Kiinnostaa!
Euroviisut ovat teennäistä hauskanpitoa rahoittajamaiden varoilla. Surkeaa musiikkia!
Joo, sompuille myös €-viisut: kumihuulet ja kaapumekko ylle veisaamaan.
Ei ketään!
ulkomusiikillista älytontä pelleilyä.tietysti nämä laser animaatiot lasersäteet ja myös pyrotekniset tekniikat tuo jotain vaikutelmaa.myös street tanssi verrannolliset akrobattiestykset ovat ilman muuta näyttäviä.esiintyjät pääsääntöisesti esiintyvät taitavasti,mutta musakista ei jää mitään analysoitavaa eikä mitään muutakaan edes hyviä melotioita. tollasia muutaman minuutin humppapätkiä eikä mitään sisältöä.väkisin tehtyjä tekeleitä varsinkin musiikillisesti.
Elät ja kirjoitat 2011-05-14.
Hah hah pääsisitpä matkustamaan ajassa 12 vuotta eteenpäin niin järkyttyisit.
Suomen edustaja ei edes laulanut, aukoi vain suutaan ja oli muka puhuvinaan, katsos kun se ei laulanut vaan puhui, eikä edes puhunut, aukoi vain suutaan kuin kala kuivalla maalla, musiikki taustalla.
Sitten se hyppi ja ravasi pitkin lavaa ja kävi välillä hint...ratsastamassa toisen miehen selässä ja niin kun se on mies itse niin aika tuo oli että hiertää "sitä" toisen miehen, voisipa sanoa että "sinne". Yökötti koko esitys kun olisihan sen tyypin odottanut edes laulavan kun laulukisat oli mutta ei.
Odota 12 vuotta niin itse sitten näet sen hin...hänet.
Terkkuja vaan sinne menneisyyteen, vuoteen 2011.
No ei ainakaan mitään sairasta käärijäpierijähäärijäpyörijäpaskaa,mikä tarkoitettu vain totaalikusipäille.
No enpä sanois ihan noinkaan . Vastaus siis aloittaja-postaajalle. Mul oli ittelä monet vuodet ennakkoluuloja euroviisubiisejä kohttaan mut kun aloin tutkia koko euroviisuhistorian kaikkia biisejä(siinä oli kuulkaas tosi iso työmaa eli kesti kauan kuunnella ne ihan kaikki!) niin paljastui paljon yleispäteviä biisejä , soittajia ja laulajia jotka esiintyneet viisuissa.
Lisään kommenttiini sen, että se mikä oli esim 70-luvulla tyypillistä niin silloin mentiin biisi eli sävellys edellä kun taas nykyään on musantekijöille tärkeämpää sovituksen erilaiset moniulotteiset nyanssit. Ajat muuttuu.