HaUsKa EuRoViiSu

ViTSi! XD

Löysin viisukuppilan sivuilta seuraavanlaisen tekstin, jollakin ollut mielikuvitusta! Vai pitäisikö oikeesti toteuttaa seuraavat säännöt? Lukekaapa!

MUN MIELESTÄ EUROVIISUIHIN PITÄISI EHDOTTOMASTI TULLA SEURAAVIA SÄÄNTÖJÄ:

- Jokaisen maan pitäisi tilata edustus biisinsä Ruotsista.

- Jokaisen maan esityksessä pitäisi olla vähintään yksi ruotsalainen.

- Automaattisia lisä pisteitä maa saisi, jos koreografi ja vaatesuunnitelijat olisivat Ruotsista, niitä voisi tulla vaikka yksi piste molemmista, jos edellä mainitut kriteerit täyttyisivät. Lisä pisteitä maa saisi myös, jos se ei kuuluisi maan- tieteellisesti Eurooppaan. Jos jonkun maan kappale olisi selvä plagiaatti, maa nostettaisiin automaattisesti 10 parhaan joukkoon. Ja lisä pisteitä tulisi jos kappale on plagionnut jotakin melodifestivalin kappaletta. Ja jos esityksen lopussa käytettäissin pyroja se toisi vielä yhden lisäpisteen.

- Sen sijaan automaattisia miinuspisteitä annettaisiin maille, jotka yrittävät pärjätä oman maan taustalaulajilla ja koreografeilla. Miinuspisteitä tulisi myös, jos laulu olisi liian omaperäinen eikä muistuttaisi mitään muuta kappaletta. Ja jos joku maa laulaisi jollain muulla kielellä kuin englanniksi, sen saama pistemäärä puolitettaisiin, koska se ei silloin kuullostaisi tarpeeksi ruotsalaiselta.

- Esiintyjillä EI saisi olla minkäänlaista kemiaa keskenään. Kaiken pitäisi olla näyteltyä, mielellään mahdollisimman imelästi ja teennäisesti.

- Ja asiantuntijaraadeille vois antaa semmoisen ohjeistuksen, että niiden pitää äänestää mahdollisimman laskelmoitua, tuotettua ja kliseistä euroviisua. Ja jos kaikki edellä mainitut kriteerit täyttävät mahdollisimman tarkasti, laulajien laulataidolla ei olisi silloin mitään merkitystä.

- Pisteiden annossa jokaisen osallistuja maan olisi pakko antaa täydet pisteet naapurimaalle.

- Lisäksi alkupään esityksiä ei saisi äänestää ollenkaan, jotta varmistettaisiin se että voittaja tulis joka vuosi viimeisenä esiintyvistä maista.

Nämä säännöt kun saataisiin viisuihin, niin jo rupeaisi viisut kiinnostamaan varmasti ympäri eurooppaa. Ja haluan vielä onnitella azerbaijania ja ruotsia tästä ihanasta running scared kappaleesta, josta varmasti tulee yksi ikimuistoisimmista voittaja viisuista. Siis tässä kappaleessa on oikeesti klassikon ainekset! Ja Elli ja Nikki sekä ihanat ruotsalaiset taustalaulajat... K I I T O S! Ihanaa että tällaisia aitoja esityksiä nähdään vielä viisuissa! Ja voiko enää olla söpömpää, kun se azerbaijan lutunen peikkopoika rintakarvoituksensa ja hörökorviensa kanssa tunteilemassa ja lääppimässä sen 10 vuotta vanhemman upea hiuksisen kaunottaren kanssa. Valkoiset esiintymis vaatteet kruunasivat tämän ihanasti laskelmoiden rakkauskappaleen täydelliseksi EUROVIISUKSI!

0

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

        Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
        Maailman menoa
        267
        2451
      2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

        "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
        Maailman menoa
        76
        2401
      3. Onko kivaa jättää

        elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
        Ikävä
        120
        1578
      4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

        Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
        Maailman menoa
        45
        1465
      5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

        Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
        Maailman menoa
        64
        1367
      6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

        Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
        Ikävä
        133
        1339
      7. En kerro nimeäsi nainen

        Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
        Ikävä
        71
        1240
      8. Auta mua mies

        Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
        Ikävä
        82
        1039
      9. Olet kiva ihminen

        En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
        Ikävä
        73
        1009
      10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

        Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
        Kaste
        102
        999
      Aihe