Rakastatko itseäsi

kaikkine virheinesi? Löytyykö jotain virhettä, jota vihaat? Vai onko sinussa virheitä?
22138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

.

thät aim ö pöörfekt hjumän bi-ing

.

Äänestä

Vihaan pieniä rintojani. Ja sitä että mieheni ei pidä niistä.

Äänestä
  • vaihda miestä

    Äänestä

Minussa on monenmoista vikaa. Yritän silti rakastaa itseäni ja olla enemmälti miettimättä virheitä, jolle en kuitenkaan voi mitään. Ei tässä elämässä oikein muitakaan vaihtoehtoja ole.

Äänestä

En rakasta itseän enkä vihaakáan

Jos rakastaisin , olisn laumasielu naislaumassa


se ei sovi alf-urokselle, jolla on jo käskijän katsekin

Äänestä
  • JEES: olen rakastettava..............eikö totta Liskoseni



    MIKSET SOITA , MIES?

    Äänestä

useimmiten pidän itsestäni, joskus en

Äänestä

Alan pikkuhiljaa rakastua kaikista vioista huolimatta.

Äänestä

Kyllä juu. Mutta muilla ihmisillä on monasti vaikeuksia sietää itsetyytyväisyyttäni.



(tyytyväistä naurua)

Äänestä

Juu rakastan, luonteessa ei ole sellaisia vikoja mitä en pysty halutessani muuksi muuttamaan. Fyysisesti taas on juttuja joita voisin haluta pois, olla terve. Olen joskus vihannut sairauksiani ja niiden tuomia ongelmia. Mutta se on mun "kohtalo" olla ei niin terve, joten näillä mennään.

Ei pidä jäädä tuleen makaamaan ja itseään säälimään. Eteenpäin vaikka muiden kiusaksi.

Äänestä
  • Nimenomaan, ja pikkuisen joskus huvittaa kuunnella kuinka joku valittaa jostain jokapäiväisestä kuin maailma kaatuisi.

    Äänestä

  • känkkis :) kirjoitti:

    Nimenomaan, ja pikkuisen joskus huvittaa kuunnella kuinka joku valittaa jostain jokapäiväisestä kuin maailma kaatuisi.

    .

    aaarrrgh kirottua

    .

    Äänestä

Toki parannettavaa löytyy aina, mutta silti rakastan itseäni.

Äänestä

Kyllä mä taidan rakastaa. Siis sekä ulkoisia että sisäisiä virheitäni. Ainakin mä hyväksyn ne. Mutta mä osaan rakastaa myös muiden virheitä :)

En vihaa itseäni, enkä kyllä ketään muutakaan.

Äänestä
  • Enkeli

    Äänestä

  • Olet tämän palstan kirjoitti:

    Enkeli

    en rakasta itseäni, inhoan itseäni ja olen aina inhonnut.

    Äänestä


Rakastan. Välillä teen virheitä, mutta en jaksa vihata virheiden tekemistä, koska ei sillä saavuta mitään. Niistä voi ottaa opikseen. Joskus sekään ei onnistu mutta ei se ole vakava asia.

Äänestä

en.

Äänestä

En rakasta, voi vittu.

Äänestä

Haluaisinpa nähdä virheettömän ihmisen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


virheetön ihminen kirjoitti:

kaikkine virheinesi? Löytyykö jotain virhettä, jota vihaat? Vai onko sinussa virheitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu