kaikkine virheinesi? Löytyykö jotain virhettä, jota vihaat? Vai onko sinussa virheitä?
Rakastatko itseäsi
22
137
Vastaukset
- ai announce hiör:.!1
.
thät aim ö pöörfekt hjumän bi-ing
. - jflskj
Vihaan pieniä rintojani. Ja sitä että mieheni ei pidä niistä.
- .
vaihda miestä
Minussa on monenmoista vikaa. Yritän silti rakastaa itseäni ja olla enemmälti miettimättä virheitä, jolle en kuitenkaan voi mitään. Ei tässä elämässä oikein muitakaan vaihtoehtoja ole.
En rakasta itseän enkä vihaakáan
Jos rakastaisin , olisn laumasielu naislaumassa
se ei sovi alf-urokselle, jolla on jo käskijän katsekin- ALF:.!11%#?+
- naistenpuolestaN
useimmiten pidän itsestäni, joskus en
- känkkis :)
Alan pikkuhiljaa rakastua kaikista vioista huolimatta.
- tsirra
Kyllä juu. Mutta muilla ihmisillä on monasti vaikeuksia sietää itsetyytyväisyyttäni.
(tyytyväistä naurua) Juu rakastan, luonteessa ei ole sellaisia vikoja mitä en pysty halutessani muuksi muuttamaan. Fyysisesti taas on juttuja joita voisin haluta pois, olla terve. Olen joskus vihannut sairauksiani ja niiden tuomia ongelmia. Mutta se on mun "kohtalo" olla ei niin terve, joten näillä mennään.
Ei pidä jäädä tuleen makaamaan ja itseään säälimään. Eteenpäin vaikka muiden kiusaksi.- känkkis :)
Nimenomaan, ja pikkuisen joskus huvittaa kuunnella kuinka joku valittaa jostain jokapäiväisestä kuin maailma kaatuisi.
- Taivas putoaa päälle
känkkis :) kirjoitti:
Nimenomaan, ja pikkuisen joskus huvittaa kuunnella kuinka joku valittaa jostain jokapäiväisestä kuin maailma kaatuisi.
.
aaarrrgh kirottua
.
Toki parannettavaa löytyy aina, mutta silti rakastan itseäni.
Kyllä mä taidan rakastaa. Siis sekä ulkoisia että sisäisiä virheitäni. Ainakin mä hyväksyn ne. Mutta mä osaan rakastaa myös muiden virheitä :)
En vihaa itseäni, enkä kyllä ketään muutakaan.- Olet tämän palstan
Enkeli
- Sen sijaan minä
Olet tämän palstan kirjoitti:
Enkeli
en rakasta itseäni, inhoan itseäni ja olen aina inhonnut.
Rakastan. Välillä teen virheitä, mutta en jaksa vihata virheiden tekemistä, koska ei sillä saavuta mitään. Niistä voi ottaa opikseen. Joskus sekään ei onnistu mutta ei se ole vakava asia.
en.
- .
En rakasta, voi vittu.
- vitsikö?
Haluaisinpa nähdä virheettömän ihmisen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821272
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138883- 84824
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47684Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t247594Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311580Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7550- 51549