"Vähäpukeiset" miehet

Olisi kiva tietää mitä muut naiset ajattelevat miesten profiileista joiden kuvissa urhot ovat ilman paitaa tai esim uikkareissa.

Henk. koht. skippaan sellaiset heti koska jotenkin ne antavat sellaisen me, my self and i kuvan tyypistä.
16816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ilman paitaa ja muut pullistelu ja vilauttelukuvat on YÖK! Ensimmäisenä tulee mieleen epävarmuus ja pinnallisuus.

Mä en oo koskaan välittänyt lihaksista, tatskoita, lävistyksistä, koruista tai meikeistä miehillä.

Äänestä

Jokunen vuosi sitten muutama miespuolinen ystäväni oli etsimässä loppuelämän kestävää suhdetta netistä, molemmat heistä mielestäni erittäin fiksuja kavereita ja molemmilla profiilikuvassa paita joka ei jättänyt yhtään lihasta näyttämättä.

Siinä vaiheessa kun puhelivat että pitäisköhän jättää paita kuvasta pois kokonaan jotta lihakset näkyisivät kunnolla, puutui peliin ja sanoin ettei kannata, antaa täysin väärän kuvan teistä. Olivat ihmeissään, eikö naiset arvostakaan lihaksia? Kannattaahan ne näyttää kun niitä on. Myönsin että kyllä naiset lihaksia arvostavat mutta kuvasta näkyy vähän löysemmänkin paidan läpikin suunnilleen missä kunnossa ollaan. Mielikuvituksellekin kannattaa jättää tilaa, eikä ole paljon odotettavaa jos kaikki näytetään heti. Samaan voisi rinnastaa sen että rohkeimmat lähettävät mailissa munansa kuvan. Ilmeisesti tarkoituksena näyttää mitä on. Muna on tärkeä, toki, muttei siitä kannata kuvaa lähettää. Jotain voi jättää siihen tapaamiseenkin. Ja niihin seuraaviinkin.

Pointtina tässä oli se että ilmeisesti tarkoituksena on näyttää parhaat puolet, ei välttämättä halu löytää pelkkää seksiseuraa. Monellahan lukee profiilissa että on urheilullinen ja silti maha muistuttaa enempi pesupalloa kuin pyykkilautaa. Nämä kaverit haluavat näyttää kuvassa että heidän kohdallaan urheilullisuus on totta. Eivät vaan ymmärrä sitä ettei kaikkea kannata näyttää heti. Ja muukin merkitsee kuin ulkonäkö. Miehille se ulkonäkö on ehkä vielä inan verran tärkeämpää kuin naisille.

Äänestä

En olisi ottanut yhteyttä nakumieheen, mutta entä sitten, kun monen viikon skypettelyn jälkeen mies ei suostu riisumaan paitaansa naisen läähätyttämiseksi? On sellainen ujous söpökin, totta, mutta siinä tilanteessa se ärsytti niin, että voi olla, etten tule koskaan olemaan kovin innostunut hänen yläkropastaan.

Munankuviaan lähettelevät ovat ääliöitä. Puolella ihmiskuntaa on penis. Siitä sitten olla niin hullun ylpeä, salli mun nauraa!

Äänestä
  • Siis skypessäkö pitäisi paita riisua? Vai livenä. Em ymmärrän, jälkimmäistä en.

    Jep, lisäksi ei ole tullut vissiin mieleen että mittasuhdetta on vaikea arvioida jos näkyy kuvassa _pelkkä_ penis. Eipä silti että haluaisin sellaista kuvaan inboxiini mittasuhteillakaan.

    Äänestä

  • eräs deittailija kirjoitti:

    Siis skypessäkö pitäisi paita riisua? Vai livenä. Em ymmärrän, jälkimmäistä en.

    Jep, lisäksi ei ole tullut vissiin mieleen että mittasuhdetta on vaikea arvioida jos näkyy kuvassa _pelkkä_ penis. Eipä silti että haluaisin sellaista kuvaan inboxiini mittasuhteillakaan.

    Niin, Skypessä olisi ollut toive häntä ihastella. Hymyili vain, mutta paita pysyi päällä. Ei kai se nyt niin iso asia olisi ollut? Miehen yläruumista voi näyttää kulttuurissamme pelotta, joten olisiko tuo nyt ollut niin kamalaa, vaikka joku olisi vaikka hänet nähnytkin siinä (miten turvallinen Skype sitten onkaan). Minua vain pelottaa, että jutusta jäi minulle traumoja, joiden takia en pysty nauttimaan hänestä täysin siemauksin sitten, kun tapaamme. Se olisi sääli.

    Äänestä

  • kyllä, juu, mutta... kirjoitti:

    Niin, Skypessä olisi ollut toive häntä ihastella. Hymyili vain, mutta paita pysyi päällä. Ei kai se nyt niin iso asia olisi ollut? Miehen yläruumista voi näyttää kulttuurissamme pelotta, joten olisiko tuo nyt ollut niin kamalaa, vaikka joku olisi vaikka hänet nähnytkin siinä (miten turvallinen Skype sitten onkaan). Minua vain pelottaa, että jutusta jäi minulle traumoja, joiden takia en pysty nauttimaan hänestä täysin siemauksin sitten, kun tapaamme. Se olisi sääli.

    No ei kai kenenkään nyt missään Skypessä tarvi alkaa riisuutuun toisen nähden. Vaikutat aika tyhmälle ja pinnalliselle tyypille, mikä mies toivottavasti tajusi (lopettaa tutustumisen, mikäli hakee jotain vakavampaa).

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    No ei kai kenenkään nyt missään Skypessä tarvi alkaa riisuutuun toisen nähden. Vaikutat aika tyhmälle ja pinnalliselle tyypille, mikä mies toivottavasti tajusi (lopettaa tutustumisen, mikäli hakee jotain vakavampaa).

    Et tunne minua etkä ystävääni etkä tunteitemme laatua. Vaikutat pinnalliselta tyhmyriltä, joka vetää johtopäätöksiä ilman tietoa. Pidä sinä vain paita päällä ja housut jalassa ja pysy kotona kasvamassa, ennen kuin lähdet yrittelemään ihmissuhdetta.

    Äänestä

enpä oo sellasta kuvaa saanu peril

Äänestä

Hehe, just noi "suoramarkkinointi" miehet etoo ainakin minua! Väkisinkin tulee mieleen, että siinä päässä ei liiku mikään muu kuin MINÄ ITTE...Olisi kyllä kiva tietää, miksi nämä miehet sitten haluaa antaa itsestään tämän kuvan? Kertokaa ihmeessä???

Äänestä

Ehdoton ei, skippaan välittömästi lukematta profiilia. Epätoivoista, säälittävää ja naurettavaa eikä missään määrin ainakaan seksikästä tai eroottista vaikka olisi mieten upeaksi treenattu kroppa.

Äänestä

Mieluummin jotain päällä, kuin pään alla. Itselle on lähetetty kuva, sekä
sukuelimestä, että vanhaan kylpytakkiin pynttänyt tunkero.

Ei mitään jeesustelu kuvia, missä luodaan kuva, että OON jotain AAH.
Mehän ollaan vain ihmisiä.......

Äänestä

Olen ihan hirveä, tai vain ihminen, katson ne kyllä, mutta ei innosta mitään viestejä lähettää... tulee mieleen, että haluavat vain olla esillä, tykkäävät viettää päivänsä seisoskellen peilin edessä tai etsivät vain seksiä ja odottavat naiselta ekassa viestissä myös jotain alastonkuvaa.

On luultavasti naisille sama, kuin mitä tissi-töröhuulikuvat on miehille - niitä katsotaan, ja luultavasti saavat paljon törkeitä viestejä.

Että sama vinkki miehille, kuin naisillekin jotka hakevat muuta kuin seksiseuraa, vihjata saa, muttei kannata heti alkuun liikaa paljastaa!

Äänestä

Joo ei kyllä kiinnosta. Tulee tosiaan mieleen että hakevat vain seksiseuraa. Ja sitäpaitsi itseäni ei edes lihakset kiinnosta, jos ulkonäön perusteella sanotaan niin kasvot on tärkeimmät ja normaali/hoikka kroppa ilman mitään "uuh aah olen niin hot tässä iliman paitaa kyllä nyt naiset (muka) hullaantuu"-kuvia.

Äänestä

En pidä siitä, että ollaan jossakin uikkareissa tai paidatta,,,,ja sitten vielä yksi asia,,,seistä tönötetään jonkun auton tai pyörän, asuntoauton tai jonkun muun rottelon vieressä. Onko se munan jatkeena??

Äänestä
  • Unohdit veneen :-D Ne todellakin herättävät hilpeyttä.

    Äänestä

Joo se jäi mainitsematta, kun juuri yksi kekkuli oli veneen ( lue jahtinsa :( keulassa) ja lähetteli viestejä. Voi niitä reppanoita, kun ne kuvittelee, että naiset kiinnostuu heidän romuistaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tökkii pahasti kirjoitti:

Olisi kiva tietää mitä muut naiset ajattelevat miesten profiileista joiden kuvissa urhot ovat ilman paitaa tai esim uikkareissa.

Henk. koht. skippaan sellaiset heti koska jotenkin ne antavat sellaisen me, my self and i kuvan tyypistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu