Olin muutaman viikon suhteessa mieheen. Mies vaikutti ihastuneelta ja kaikki oli hyvin. Sitten hän ei yhtäkkiä ollutkaan valmis mihinkään ja suhde meni mönkään. Olemme sen jälkeen kaksi kertaa harrastaneet seksiä kun mies on soittanut ja tullut luokseni.
Nyt viimeyö vietetty taas koko yö yhdessä kun olen ollut kipeenä. Ei seksiä vaan muuten hän piti minua hyvänä. Suhdetta hän ei halua, hän on ilmaissut sen aikaisemmin. Selvästikkin hänellä on mielestäni tunteita minua kohtaan.
EI olla taas sovittu mitään näkemisiä tai että soiteltaisiin. Jotenkin tuntuu, että mitä hän mahtaa haluta. Järki lähtee kun kaipaan häntä mutta en halua ahdistaa häntä enää mihinkään. Niin viimeksikin suhteemme kaatui. Vinkkejä miten edetä jutussa, kun enää ei tiedä mitä tehdä.
Suhdeongelmia!
8
359
Vastaukset
- lklklklkl
"Olemme sen jälkeen kaksi kertaa harrastaneet seksiä kun mies on soittanut ja tullut luokseni."
Huomaatko? Yleensä miehet osaa olla aika ovelia. Sitä se mies haluaa. - pallit kevyeksi
Mies on saapunut puutteessa varman mällin lentämisen takia.
- Tylyä mutta totta
MIeshän on sanonut mihin on valmis: hän ei halua suhdetta, mutta seksi kyllä kelpaa. Jos itse haluat enemmän, niin pistät välit poikki ja keskityt sellaisiin miehiin, joille oikea suhdekin kelpaa.
Ei siinä parit hempeilyt ja halit tilannetta muuta, vaikka niin haluaisitkin uskoa.
Jos et halua pelkkää seksisuhdetta, niin silloin ei kannata sellaiseen alentua, vaikka olisitkin ihastunut. Mitä kauemmin roikut miehessä, sitä myöhemmin olet valmis kohtaamaan uuden miehen.
M.O.T- Se sama vielä
Piti vielä sanoa, että olet ns. booty call. Mies ei pidä muuten yhteyttä tai halua nähdä, mutta soittaa ja tulee yöksi kun haluaa seksiä. Sellainenko sinä haluat olla?
Ihan oma valinta.
- kuukuukuu
Ja jos ja kun pistät välit kokonaan poikki ja yrität hänet unohtaa niin pieni varoituksen sana täältä:
Mies saattaa alkaa todella lirkuttelemaan ja jopa suostua suhteeseen. Tämä kestää juurikin niin kauan kunnes hän taas huomaa että olet ihastunut häneen ja sitten hän taas jättää/välit viilenee.
Tällainen käytös johtuu siitä että hän haluaa sinun olevan ihastunut häneen. Jos et ole, hänen täytyy taas voittaa sinut itselleen ja kun hän saa varmuuden että olet taas ihastunut hän kyllästyy.- pakkomuistuttaa
"juurikin" - mistä helvetistä tuo sana on yleistynyt käyttöön? "Tämä kestää JUURI niin kauan kunnes..."
Suomen kielessä ei ole sanaa "juurikin" (paitsi merkityksessä "myös (kasvin tms) juuri")
- Rosered82
Ota ja juokse!! Kokemusta samanlaisesta tilanteesta ja siitä ei seuraa mitään hyvää. Satutat vain itseäsi turhaan. :(
- 7+17
Joo, tuttu juttu. Mies on niin täynnä hyviä ja kunniallisia aikeita, katsellut muka vuosia ja kun "vihdoin vapauduin" niin iski kiinni. Ja sitten ei yhtäkkiä olekaan valmis mihinkään. Olen vain hiukan sua vanhempi ja totaalisen kyllästynyt tollaseen ihme pelleilyyn. Ilmoitin heti että se on kuule nyt "joko tai" ja että mä olen liian hyvä tyyppi tällaseen touhuun mitä sä harrastat. Tietystihän mä olin ollut ihastunut siihen enhän mä muuten olisi sitä tapaillut ja tuntu todella pahalta tulla niin kusetetuksi kun kyseessä vielä tavallaan tuttu ihminen. Mutta tollaset nopeet ihastumiset voi kadottaa mielestään ja sydämestään suhteellisen nopeasti etenkin kun rupee tyyppi ja sen toiminta etomaan riittävästi. Ihminen saa sen minkä ottaa vastaan tai mitä hakee. Mä en enää ota vastaan paskaa ja haen niitä asioita mitkä on mulle elämässä tärkeitä. Ja sitäpaitsi.. pian ton ääliön jälkeen elämääni ilmestyi ihminen jonka kanssa nyt ihmetellään että voisko nyt oikeasti olla niin että hakemamme löytyi. Lähdetään nyt tuota asiaa yhdessä selvittämään :) Älä jää hukkaamaan aikaasi idiootteihin. Kun joku mahtava ihminen sua haeskelee...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71900Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?100713Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659- 18656