söin kalliissa ravintolassa

Huomasin Sauli Niinistön suvainneen valita saman ravintolan. Sivistymätön rahvas oli liikkeellä suurin mölyävin joukoin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitäs söit?

Äänestä
  • Pekingin ankkaa.

    Äänestä

  • Varakasravintolassa kirjoitti:

    Pekingin ankkaa.

    Oliko hyvää?

    Äänestä

  • Fasaani kirjoitti:

    Oliko hyvää?

    Aivan loistavaa, yksi elämäni parhaimmista Helsingissä syömistäni. Ensiviikolla työmatka Shanghain kautta Pekingiin, kolme päivää kummassakin, ja kummassakin paikassa syön Pekingin Ankkaa lisää. Parempaa luvassa, sillä parempaa Pekingin Ankkaa en ole muualla syönyt kuin Pekingissä.

    Äänestä

Minä pidän cus morzaa parhaana herkkuna
Omistanki Italian, joka saa Kataselta rahat laskujen maksuun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varakasravintolassa kirjoitti:

Huomasin Sauli Niinistön suvainneen valita saman ravintolan. Sivistymätön rahvas oli liikkeellä suurin mölyävin joukoin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu