olex sie maukka sanu net klapit tehtyä, se tuleepi kylmä talvi sinne teileki, ennustavat vieläki kylymempiä ko oli koko viime talavena yhteensä koko maassa
puunteko
!!j//
4354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ole mi teny klapija ei tule kylmä tavi
En tiedä mitä teen mieheni tai elämäni kanssa eteenpäin, olen ollut kihloissa miehen kanssa 7 kuukautta ja hän on alkanut äksyilemään minulle kaikesta. En tiedä johtuuko se hänen jouduttuaan juuri työttömäksi. mutta aikasemminkin on tapahtunut lievää väkivaltaa. Hän mukamas leikillä hiljaa potkii ja lyö minua mutta se sattuu minua, sitten hän haukkuu minua kaikella mahdollisilla nimillä; huora, läski jne. olenhan minä lihonnut jonkin verran mutta ylipainoa ei ole kuin 3 kiloa? niin mikä mättää? hän leikillään uhkailee lopettaa suhteen ja siitä on tullut riitaa, kerran hän pystyi jotenkin kuristamaan minua jolloin minulle tuli verta vuotava haava kaulaan ja siitä jäi arpi. Hän pelaa jatkuvasti ja minä istun koneella päivät pitkät, asumme yhdessä. Yhteistä aikaa vietämme jonkin verran mutta se pelaaminen on aivan kamalaa, äänet täysillä enkä saa siihen sanoa mitään tai kuuluu huoritteluja. Pettämistä ei onneksi kummaltakaan osapuolelta ole ollut. Seksiä harrastetaan melkein päivittäin kun hän tulee päälleni tyrkyttämään useimmiten, suostun siihen sitten vaikka ei haluttaisikaan aina. Seksistä on mennyt maku kun se on aina samanlaista eikä hän oikein osaa tyydyttää minua, saan todella harvoin. kerran parissa kuukaudessa hän nuolee minua joka on ihanaa ja silloin saan tai silloin kun jaksan itseäni seksin aikana tyydyttää. En kerta kaikkiaan tiedä mitä teen asian kanssa. Toivottavasti osaatte sanoa näkökulmianne asiaan ja auttaa minua hädässä.
Miten tyydyt noin vähään ja noin helvetin huonoon suhteeseen?
Itsetunto-ongelma taitaa sulla olla.
Enpähän ossaa muuta neuvoa sulle antaa ko hakkeuvu erhoon maholisimman nopeasti kuristaminen uhkailu ei kuulu normaaliin parisuhteesseen.Ja nälviminen on myös halpamaista kakan heittoa päin näköä.