Suomalaistytöt hallitsevat seksitilanteet

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tutkimus Suomalaistytöt hallitsevat seksitilanteet/1135266326795

Tämä oli hyvä juttu. Kyllä suomalaiset nuoret naiset pystyvät ihan hyvin itse päättämään millaista seksielämää he tahtovat viettää. Ja jos joku vanhempi kundi haluaa nautiskella seksisät nuoren naisen kanssa, niin turha siihen on tulla muiden väliin paasaamaan.

Seksirikasta kesää kaikille!!
5203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Otatko väkisin, jos se nuori nainen ei halua vanhaa kundi kundista?

Äänestä

Kyllä suomalaiset nuoret naiset pystyvät ihan hyvin itse päättämään millaista seksielämää he tahtovat viettää.



Ei todellakaan pidä paikkaansa. Nättinä naisenakaan ei baarista aina löydä fiksua seksiseuraa. Ja jos ei irtosuhteita edes harrasta niin helposti menee puol vuotta/vuosikin ilman seksiä sinkkuna.

Äänestä

Miksi ei tehdä tutkimusta AT-miehistä?

Miksi marginaaliset ja syrjäytyneet ihmisryhmät eivät kiinnosta tutkijoita?

Onko seksikkäämpää tutkia seksikkäitä 9-luokkalaiseten seksitottumuksia vai 30-vuotiaiden syrjäytyneiden miesten kokemattomuutta?

Äänestä
  • Aivan niin. Tohtori Gilmartin tajusi jo 80 luvulla, että 30 kokematon mies on mielisairas ja ujo ja kehitti sitten termin loveshyness kuvaamaan meitä.

    Äänestä

  • Naisasialooseri. kirjoitti:

    Aivan niin. Tohtori Gilmartin tajusi jo 80 luvulla, että 30 kokematon mies on mielisairas ja ujo ja kehitti sitten termin loveshyness kuvaamaan meitä.

    Onko tuo Tohtori Gilmartin sukua Tohtori Sykerölle?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


teen-lover-MAN kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tutkimus Suomalaistytöt hallitsevat seksitilanteet/1135266326795

Tämä oli hyvä juttu. Kyllä suomalaiset nuoret naiset pystyvät ihan hyvin itse päättämään millaista seksielämää he tahtovat viettää. Ja jos joku vanhempi kundi haluaa nautiskella seksisät nuoren naisen kanssa, niin turha siihen on tulla muiden väliin paasaamaan.

Seksirikasta kesää kaikille!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu