Paljonko ne maksavat? kauanko tollainen hiustenpidennys kestää? ja onko siitä haittaa omille hiuksille.. itsellä perus suomalaiset ohuet hiukset.. olis tarkotus saada sellaiset tuuheat puoleen selkään asti ylettyvät hiukset.
Hiustenpidennyksistä..
neiti_90
2127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minä tilasin Huutonetistä melko halvalla 100 sinettiä / 60e, mutta noita ei taida tällähetkellä olla myynnissä.. Joka tapauksessa suosittelen tilaamaan netistä (Esim. Dreamhair), tulee paljon halvemmaksi kuin parturin kautta. Katsot vaan, että hiukset ovat Remy 100% aitohiusta, eli sitä parasta laatua. Jos sinettihiuksiä siis ajattelet, niin sehän kestää oikeastaan niin kauan kuin haluaa niitä pitää :D Itsellä oli melkein vuoden sinetit päässä, mutta koska omat hiukset kasvaa, sinetit laskee, ja ne alkavat sitten takkuuntumaan toisiinsa ja rastoittumaan :s Oli siinä parturilla hiukan selvittelemistä, mutta kyllä ne siitä selvisivät! Eli suositeltavaa pitää joku 6kk, riippuen missä kunnossa ne pysyvät. Lunnonharjalla kun harjaa ja käsin selvittelee, pysyvät ne parempina kauemmin. Laitto riippuu tietenkin lattajan tuntihinnasta, joten kannattaa soitella partureita läpi.. Itselläni 45e/tunti, joka on mielestäni suht halpa hinta. (50 sinetin laitto kesti n.1,5h) Ja tottakai niistä jonkin verran haittaa kai on, mutta eipä minun hiukseni kovin kärsineiltä ainakaan näytä =) Hoitaa vain hyvin, eikä pidä liian kauaa !
Itselläni on ollut lähes 5v pidennysket ja melkein saman aikaa olen niitä itsekkin tehnyt. Ei ole omat hiukset ikänä kärsineet ja pidennykset kestää vähän miten hyvin olen jaksanut hoitaa 4-6kk kerrallaan.
Itse maahantuon Intialaista remy-hiusta, jota parempaa en ole vielä löytänyt. Myyn sitä myös huutiksen kautta samalla nimimerkillä kuin mikä miula on täällä ;)