MInkäslainen meno tunturihotellilla on kesäisenä pe-la tanssi-iltana? Noin poikamiestä ajatellen..
saariselkä kesällä
51
3765
Vastaukset
- varmaa pildeä
Ei tarvitse poikamiehen sieltä yksin yöjalkaan lähteä. Aina on sieltä saanut pillua, kunhan tanssilattialla on osannut kuiskia valetta korvaan.
- talo tarjoo
eikä vain poikamiehet vaan kaikki saa
- m
että ilmastointikanavia pitkin on paettava jos haluu yksin lähteä tansseista pois.. ei paha paikka ensinkään. Käydäämpä heinäkuun eka vkloppuna testaamassa.
- jurigag
Joskus on pakko valehella että piän pojista enkä tykkää tytöistä yhtään, niin kovaa on kinuaminen jotta anna mulkkhua, mutta kun ei sitä aina jaksa olla jakamassa, joskus haluttaa vaan ryypätä
- m
onhan asia niin, että jos jurigagin kommentti koskee tätä tunturihotellia (ja siitä on puoletkaa totta) ni siitä taitaa tulla mun kantapaikka, vaikka välimatkaa on 800km...
- tällasta täällä
Juu tänne vain kaikki saa, mutta muista valehella. Ne kun haluaa kaikki Lapin miestä, jos sanoo olevansa etelästä, jää kyllä "majava" saamati.
Parasta valehella olevansa poropaimen, joka on juurikin tullut tunturista, silloin ne tunkee kättä haarukkaan ja alkaa heti vinkua somasti, jotta lähetäänkö vaikka vessaan naimaan.- miunlapssiunlaps???
oikeeta lappalaista sitä on saatava. kuka nyt eteläistä lappiin asti lähtis panemaan. no jo on hölömöläisen hommaa. lapissa kaikk pannee kaikkee. sielä se ihmisen perimmäinen luonto pääsee oikeuksiinsa. varsinkin hotellin kimppasohvalla. jovain.
- 88
Kerran olin heinäkuussa ja muut oli yksi saksalainen perhe. Että se siitä.
- vuonna 1944?
outoa et kuitenkin on pe-la iltoina live pumppu soittamassa.. ei oikein kolmelle ihmiselle lyö leiville pitää paikkaa auki... Et se siitä
- emakot kiimassa
Taisit olla heinäkuun 16 tai 17 päivänä, silloin on tyhjää. Muuten paikka pursuaa kiimaisia naisia.
- fffffy
Kyllä näin on, naisia on jotta livettää, käsistä ja jaloista ollaan heti repimässä 4 suuntaan heti. Itselläni on muhkea peruukki, pistän sen päähän kun istun baaritiskillä, saapi näin olla hiukan rauhassa. Aivan hirveää menoa on!!
- Vais niin!
Ei se nyt ihan noin mee! Kylläpä on etelän miehillä fantasiat.
Totuus on tämä!
-Meno aika vähäistä kesäaikaan tiettyjä juhlapäiviä lukuunottamatta.
-Naisia varsinkaan viehättävimmästä päästä todella rajoitettu määrä jos ollenkaan?
-Ryypätä tietysti saa vaikka kuinka paljon.
-Seuraa jota nyt ehkä sattuu saamaan ovat samoissa ajatuksissa iltaa viettämään lähteneitä miehiä.
-Keski-ikä varmaan 50
-Taso pitää olla melko matala varsinkin naisilla sillä prissit ei todellakaan vietä aikaansa täällä. - Jorgos.
Kesällä ei kannata vaivautua Tunturihotelliin.Saksalaisia mummoja ja pappoja täynnä.
- Ahne olen
Mikä saksalaisissa vikana?
- tuli just
eikä kulmakarvaihmekään ole sielä ennää vaan pääliköi eteläsä. voi harmi siltä olis ainaan saanu ja ilmeellä ^ ^ ja tytötkin tykkää eli lapin tyyliin kaikki saa
- ^veikkonen^
on palannu takasin ja ilmeellä ^^ suu täynä hampaita
- ei houkuttele ei
Jees noin on kesällä Lapissa. Ei ristin sielua lukuunottamatta paria saksalaispariskuntaa iältään reipas 70 vuotta. Hirvittävä määrä mäkäräisiä bai mitä näkäräisiä ne on ja miljoonittain itikoita. Ei paljoo houkuttele lappalaismummukaan piippu suussaan irvistellessää seksikkäästi hampaattomalla suullaan. Tatjaanitkin älynneet poistua kesäkuukausiksi. Mutta jos rauhaa kaipaat niin hotellin yksinäisyydessähän sitä riittää kyllä olemattoman palvelun lisäksi. Lapin yössä on kummaa taikaa....
- lappiin vaan
Kyllä kuulkaa Ivalossa on porukkaa ja koko heinäkuu on tapahtumia täynnä ja aikaisemminkin porukkaa et kyllä Lapissa .....ja aina ruskaan mennään eikä silloinkaan lopu...myös tunturissa tapahtumia kesällä,jos oikeeseen aikaan sattuu oleen liikenteessä ja myös muualla Lapissa.
- märkää löytyy
Juu kyllä siellä mättään valmiiksi niin märkinä, että liiste vaan roiskuu kävellessä.
- sitäpä mieli
Niin että olis märkää mätästä tyrkyllä vai?
Ei ne sitten hirmu vanhoja voi olla, jos paikat märkinä on?- yks vaa
pillu ja vittuko näis jutuis on aina suosituin ? aika pervoo porukkaa
- muailman napa
sepä se muailmaa pyörittää, ekkö oo sitä huomannu?
- selitäpä se
varsinkin jo sitä ei saa. mutta miksi etelän mies tulee pillun perässä lappiin, jos lapin mieskin poroa joutuu kuksimaan
- köyhät kyykkyyn
kyllä se on niin että raha se on joka maailmaa pyörittää
- muualla kanssa
elä höpäjä, pillu maailmaa pyörittää. Katoppa kaikkia laskettelukeskuksia, ilman pillua siellä ei olis elämää, ei auttais vaikka siellä olis rahaa paalaukseen asti, ilman pillua siellä ei olis elämää.
- köyhät kyykkyyn
ilman rahaa ei ois niitä laskettelukeskuksia..ei niitä pillulla rakenneta
- pilluu ja massii
tolloko oot? Totta rahalla pannaan pystyyn, mutta tyhjänä pysyy, jos ei pillua tarjolla. Jeten pillu maailmaa pyörittää, raha on vaan välinen, sillä sitä pilluaki vuokrataan.
- köyhät kyykkyyn
tollopa oon älypää ja mietippä itekki omaa kantaas
- sieltä kaikki tullaa
Mie oon samaa mieltä tuon pillumiehen kanssa. Pillu se somasti maailmaa pyörittää.
- tourist
Tunturihotellia ei ole enää olemassa. Se on nykyään Santa's Hotel Tunturi.
Repesin kun näin uuden nimen. Siinä on konsultti poikineen uurastanut pitkään, että on keksitty noin hieno ja ennenkaikkea kansainväinen nimi.
Eikä tässä vielä kaikki. Kansainvälistymisbuumi on vasta alussa. Jo ensi talvena vastapäinen Riekonlinna on jo nimeltään Santa's Hotel Riekko Castle.
Ylläs on kohta kakkonen.- turistus
ei maha olla koko saariselkää, on Santa's fjeld tahi Crus Ridge
- Ka aina saan
Kyvykäs saa aina, myös kesällä Saariselällä.
Jos sulla on kunon sarvi niin säästä tulosi
ruskaan niin pääset medioimaan
ja mätästämään metsäväen retkiläisiä
pyssytissisiä ja tiukka peräisiä naaraita
kairat täynnä - jusskosspasss
ei joua oothaan ko pillua tarttee nyt!!
- Jortin veli
Syyskuussa tulevat ruskanaaraat
sitten pääset valihtemaan laumasta
ja voit joutua korkkaamaan jopa immen jos huonosti sattuu
muuten ihan normaalia rysäperää
ja tiukkaa antavaista impeä - että silleen
ja talvella met emme kalasta
vaan käytämme aikamme
viertopalkisten rouvien iloksi - Namia saanut
viertopalkisen rouvat aina valmiina, jopa keskellä päivää.
- vähän mietitty
Eioo täällä mitään naisia ja ne syksyllä tulevat ruskanaaraat taas on niin karmean näkösiä, että tukevassa kännissä juuri voi astua, karmea morkkis tulee kun vähän selviää. Miksi ihmeessä ruskavaellus kiinnostaa vain kaikkein heikoimman ulkonäön saaneita naisia? Miksi kauniit neitokaiset eivät koskaan tule ruskaa katsomaan? Vain sellaset rupuskat tulee tänne, ei paljoa kannata kehua, kun sellasen kellauttaa nurin. Ei kait ne kotona aisaa saakaan, etelässä kun on paljon kauniita naaraita ja nämä rumat isoperseet tunkee tänne meidän astuttavaksi. Meillä raukoilla ei ole valinnan varaa. Mutta pari vuotta etelässä töissä olleena, näen tämän asian hyvinkin kirkkaasti ja se vähän etoo nykyään.
- Oke saa aina
eli sinut on heitetty ravintelista ulos..............................
met jokka saamme olemma tyytytettyjä, niin myös etelän uhkeat naiset - Poju tulee taas
hunajaisia naisia jotka antaa ja ottaa
- kotona parempaa
Kylläpä tuo miettijä osu aika oikiaan, ei ne kovin häävejä yleisilmeeltään ole, kelpaa nuille jokka muuten vaan muniansa ite puristelisi.
- kursitettu kyky
ei se niin ole,
kun etelän rouvat tulee
niin siloin pääset testaamaan
kykysi
ja jos olet ollut työttömyyskursilla
voli testata myös ookkonää
oppinut mittään,
jos olet sekin selviää
ja sitten vain kiivaasti
kotio kultaa vuolemaan - jo vain sain
mutt vierossakin on nannaa
- turskanorski
TAiatta kaikki olla peräkorsun poikia, 0,5 tuoppi ainoa märkä paikka minkä ootta nähäneet.
- kokemusta on
ja aina saa jos myös antaa
- kykyä ja kestävyyttä
etelän rouvien lisäksi muurmanin kotirouvat ja opettajat ovat anteliaimpia.
- Kuusamos myös
Kiimasia etelän vaimoja tulee naitattamaan.
Ja ovat hyviä. - mukulat mukana
niinpä niitä Muurmannin kotirouvia on siellä haitaksi asti
- tak tak takaa
ja se on hyvä, useimmalla pimpu kuin tulipunaruusu, tiukka ja kuuman tulvan vallassa, ovat varsinaisia puumanaisia.
- saatu ja annettu
Tulihuulet.
- ohi ajanut
no on teillä jutut tässä ketjussa. viikon parhaimmat naurut sain:)
- kokeneet kertokkee
Miten tuo aasialaisten mätäs, onko se jaossa samala tavala ku etelän sarvihimosen ämmin turponnut turbas ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata892648Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f2031678- 1161610
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411471Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v641232Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻761015- 56979
- 67871
- 45867
- 61835