mulla ei tosiaankaan oo mitään hajua missä voisin tän kysymyksen esittää, mutta toivon että täältä sais jotain vastauksia..
Haluaisin kavereiden kanssa perustaa amatöörijoukkueen ja lähtee ihan huvin vuoks jotain lajia pelaamaan, ei siis todellakaan mitenkään tosissaan tai voiton vuoksi. Mutta ongelmana on se ettei oo mitään hajua mitä ja missä tällasia turnauksia on.. Ainut minkä tiedän on yyterin beachfutis, mutta en tiiä voiko sinnekkään enää ilmottautua.. Mutta jotain muita sen kaltasia kisoja? Tietääkö kukaan?
Amatöörikisoja???
1
217
Vastaukset
- 12ab45cd
Hiukan olisi helpompi vastata, jos olis jonkunmoista pohjatietoa. Veikkaisin, että erilaisia aloittelevien joukkueiden turnauksia löytyy lajissa kuin lajissa?
Seikkailu-urheilu (2011 tapahtuma)
http://www.haastaitsesikunnolla.fi/lost in kajaani adventure/
Seikkailu-urheilu hakusanalla löytyy googlesta muita vastaavia tapahtumia
Hietsu Beach Ultimate
http://hietsubeachultimate.wordpress.com/
Lisätietoa lajista ja tapahtumista www.ultimate.fi. Muita amatööritapahtumia on Yyyterin Beach turnaus, Tampereen talviturnaus jne. erilaisia ympäri Suomea. Helppo laji aloittaa. Myös joillain urheiluseuroilla ns. amatöörijoukkueita, joista iso osa mukana myös Hietsussa.
Paras lähestymistapa on valita jokin kiinnostava laji ja lähteä etsimään seurojen ja lajiliittojen nettisivuilta tapahtumia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435339Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144630Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1723226Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142536Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212302Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182128Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512032- 1251960
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479