Ketään jolla on/on ollut pystysuora labret? Ite olisin hankkimassa kyseistä huulikorua ja mietin, että millaset riskit siinä on, että jos huuli vaikka repeää(kellään revennyt)? & jääkö siitä aivan jumalaton arpi huuliosaan(korun yläosaan)?
Vertical Labretista kysyttävää
4
549
Vastaukset
- Sfiksususu
Itselläni oli semmonen, mutta oli niin älyttömän vaikea lävistys, että otin pois ja laitoin normin labretin :) Huulet kuivu kivasti ja pari ekaa viikkoa joutu elämään hyvin erikoisesti syömällä
- pistepistepirkko
mulla on ja tykkään paljon :) alku oli aika hankalaa esim juominen, mutta nyt on jo tottunut ja on paljon mukavempi kun tavallinen labret kun ei osu hampaisiin eikä ikeniin. vlillä otn pois kun putsaan korun ja ei se reikä siinä huulessa kylä erotu.
- eatmewhileimhot
Pitää yrittää ettiä joku lävistäjä joka laittais ku omalla paikkakunnalla ei laita
- Anonyymi
Kauanko pystysuora labretilla kestää parantua niin että sen voi ottaa pois?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155