Kuntopyörä haisee

Heh mikä otsikko, ei ole kannanotto kuntoilua kohtaan, vaan ihan kirjaimellisesti. Eli siis ostin ihan peruskuntopyörän kotiin ja se on toiminut muuten ihan normaalisti, mutta poljettaessa laitteesta lähtee epämiellyttävä haju, sellainen metallinen tai öljyinen haju, miten sitä nyt kuvailisi. Puolen tunnin polkemisen jälkeen koko huone haisee aivan järkyttävältä. Mistäköhän johtuu ja mitä asialle voisi tehdä?
6519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

joku osa siinä ?

Äänestä

Ei kyllä päälle päin ainakaan tunnu, että kuumenisi...

Äänestä

Samma här, paitsi et toi haisee ilman polkemistakin jo erittäin sanosko väkevälle tms. ja samoin; koko huone dunkkaa samalle kärylle.. eikä viiti kellekkää mainostaa et hei mun kunttis haisee ...lle. Ihme fillari! :) ..plus että ei siinä toimi toi vastuskaa kyl niiku pitäs..ei oo oikeen yhtää vastusta.."laatupyörä" sittarista..

Äänestä
  • jatketaas vielä..toi oma pyörän haju ei oo semmosta normihommaa, vaan sisältä -ei kuoresta tms. tulee löyhkä, joka verrannollinen vahvaan etikankäryyn. Ja todellaki käryttää huoneen hiljaseks. Saattasko lie olla jotai öljyy mitälie..., mut luulis haihtuneen yli vuodessa..mut ehei...toi pitää tosiaa kokee enne ku voi tajuta mihin asteelle voi kunttis kehittyä rexonassaan ;) -ja toi tekee sen ihan ilman käyttöö..oikee huumoripyörä.. :)

    Äänestä

Ilmeisesti et ole polkenut kunnolla jos polkemisen jälkeen asunnossasi haisee kuntopyörä eikä hiki.

Vakavasti ottaen joistakin laitteista vain lähtee hajua eikä sitä varmaan voi mitenkään estää. Ei kyllä minusta mikään kovin epämiellyttävä hajua kuitenkaan.

Äänestä

Ne kuumenee ne osat jotka hankaa toisiaan vasten, ja siinä olevat liukasteet haisee. Mulle tulee vaan mieleen et koita vaihtaa ne liukasteet et otat vekka ne entiset ja sit laitat uutta paremmalle haisevaa, mut hei se on vaan ehdotus enkä tiedä toimisko mut vois hyvinkin. Tsemppii!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haisoooo kirjoitti:

Heh mikä otsikko, ei ole kannanotto kuntoilua kohtaan, vaan ihan kirjaimellisesti. Eli siis ostin ihan peruskuntopyörän kotiin ja se on toiminut muuten ihan normaalisti, mutta poljettaessa laitteesta lähtee epämiellyttävä haju, sellainen metallinen tai öljyinen haju, miten sitä nyt kuvailisi. Puolen tunnin polkemisen jälkeen koko huone haisee aivan järkyttävältä. Mistäköhän johtuu ja mitä asialle voisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu