Lihaville oma uimahalli?

pläskit uimaan

Mielestäni niin monet lihavat eivät kehtaa mennä uimahalliin, että eikö heille voisi tehdä omaa hallia? Kun itse olin lihava, en kehdannut. En ole enää lihava mutta en tosiaan mikään missimallinen.
Mitä mieltä te olette lihavista uimahallissa?
Itse en ole koskaan kiinnittänyt mitään huomiota, onko joku läski vai laiha, onko raskausarpia, sellua tms. Ei osu edes silmään.
On vaan harmi, että uimapuvun päälle laittaminen on monelle lihavalle liikaa. He ajattelevat, etteivät kehtaa ja kaikki tuijottaa tms.

7

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuijottelija

      Kerro niille läskeille kavereillesi, että turhaan häpeilevät. Ovat nimittäin niin ällöttävän näköisiä, että kertakaikkiaan on pakko katsoa toisaalle. Kauniiden ja hoikkien pitäis hävetä halliin menoa kun saavat tuijottelua osakseen, mutta heitä ei tunnu haittaavan.

    • Vesipallosta on joskus sanottu, että laji on huono kun pelaajat ovat suurimmaksi osaksi veden alla piilossa. Ei sinne halliin tulla poseeraamaan vaan uimaan. Ja vedessähän rasva lähinnä kannattaa.

      • h2oPoLo

        se taitaa olla uppopallo jossa pelaajat on veden alla. Vesipallossa ei pyritä veden alla vaan mahdollisimman paljon ylös sieltä.


      • h2oPoLo kirjoitti:

        se taitaa olla uppopallo jossa pelaajat on veden alla. Vesipallossa ei pyritä veden alla vaan mahdollisimman paljon ylös sieltä.

        Verrattuna moniin suosittuihin yleisölajeihin, kuten kuivan maan palloilulajeihin, urheilijoista on vedenpinnan yläpuolella huomattavasti vähemmän nähtävää. Mikäli joku vesipallojoukkue pystyy uimaan koko ottelun siten, että heidän ylävartalonsa ovat koko ajan vedenpinnan yläpuolella (t.s. paitaa voisi käyttää mainostamisen välineenä), niin nostan kyllä hattua.

        Ja ketjun alkuperäiseen aiheeseen palaten, useimmat ihmiset ovat uidessaan tosiaan veden alla. Kun yhdistetään tämä siihen, että vieläkin osa ihmisistä haluaa uidessaan pitää pään ylhäällä vedestä, ihmisvartalo on piilossa veden alla. Tosin nykyään yhä useampi ui kyllä hyvällä tekniikalla, mutta näinkään uidessa ei paljoa tule muita uimareita nähtyä muuten kun taukojen aikana (tai jonossa edellä uivaa uimaria).


    • leksa lepotuolista

      Uimahalleissa saa olla minkälainen tahansa: se on harvoja demokraattisia ja tasa-arvoisia paikkoja, mitä vielä on eli kaikki vähän tai paljon poikkeavat ovat tervetulleita halliin, jopa tavikset tai hyvännäköiset "tukkaeisaakastua" -pellet, jotka eivät ole pellejä, koska kyseessä on uimahalli.

      Vähän rohkeutta ja uimaan! Antaa koirien haukkua, hyvät ihmiset uivat.

    • uimari30

      Turhaa sellainen erikseen "lihaville uimahalli". Missä menee lihavuuden raja? Joku pitää jo yli 100 kiloista miestä lihavana joku 150 kiloista jne.

      Enemmän siinä on kyse oman itsetunnon kanssa. Jos on sinut itsensä kanssa ei välitä niistä kiloista vaan menee sinne uimaan muiden sekaan. Ei kukaan ole norppa :)

    • komea atleetti

      Minunkin mielestäni lihaville pitäisi olla omat uimahallit. Inhottavaa katsoa niitä monstereita altaassa, joilla läskit hyllyy uidessa. Ei oikein tiedä, minne pitäisi katsoa. Pakko kääntyä uimaan toiseen suuntaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      519
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      515
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      36
      499
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      467
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      454
    Aihe