Erittäin joustavia uimahousuja?

Joustavia-etsivä

Ja ohuita? mistä löytyisi? tavalliset urheiluliikkeissä,tai kaupoissa myytävät ovat paksua kangasta ja kireät..tahtoisin ihonmyötäiset ja ohuet uimahousut..onko hyvää nettikauppaa..

1

1738

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihonmyötäinen on yleensä kireä, koska muuten se ei ole ihonmyötäinen. Kun koosta, mallista (lahkeeton/brief, bokseri/short vai polvihousu/jammer) ja budjetista ei tiedä mitään, niin hankala suositella, mutta verkosta löytyy useita kauppoja.

      Uimahousujen kokomitoitus: Miesten uimahousuissa yleisin kokomitoitus on vyötärönympärys tuumina. Yksi tuuma on noin 2,5 senttiä. Eri merkkien kokomitoitus ja leikkaukset vaihtelevat hieman, Essenuodolla, Speedolla ja Tyrillä vähän peittävämpää, Arenalla yleensä vähän matalampi leikkaus. Myös materiaali ratkaisee: Lycrasta tehdyt puvut ovat ohuempia, mutta eivät kestä yleensä yhtä paljoa käyttöä. Polyesteristä tehdyt puvut kestävät paremmin käyttöä, joskin esimerkiksi Arenalla on lycraan pohjautuva Waterfeel-kangas, jonka pitäisi kestää käytössä.

      Jos oikein ohutta haluat, niin yksi vaihtoehto on etsiä vanha (=ei ihan jumalattoman kallis) kisapuku ja tilata siitä numeron (kaksi tuumaa) liian iso koko - koska kisapuvut eivät yleensä ole kireitä vaan KIREITÄ. Yingfan (polvimittaisia) kisapukuja saa ulkomaan eläviltä vähän reilu parillakympillä.

      Suomesta:
      http://www.essenuoto.fi/ (Essenuoto)
      http://swimshop.fi/ (Arena, Diana, Finis, Kiefer ja muita merkkejä)
      http://www.uintikauppa.fi/ (Arena, Speedo)
      http://www.tyr.fi/ (postimyynti, katalogi netissä tai vieraile uimakisoissa, missä myyvät)

      Ulkomailta voi tietysti mainita ainakin:
      http://www.proswimwear.co.uk/
      http://www.swimshop.co.uk/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe