Ja ohuita? mistä löytyisi? tavalliset urheiluliikkeissä,tai kaupoissa myytävät ovat paksua kangasta ja kireät..tahtoisin ihonmyötäiset ja ohuet uimahousut..onko hyvää nettikauppaa..
Erittäin joustavia uimahousuja?
1
1738
Vastaukset
Ihonmyötäinen on yleensä kireä, koska muuten se ei ole ihonmyötäinen. Kun koosta, mallista (lahkeeton/brief, bokseri/short vai polvihousu/jammer) ja budjetista ei tiedä mitään, niin hankala suositella, mutta verkosta löytyy useita kauppoja.
Uimahousujen kokomitoitus: Miesten uimahousuissa yleisin kokomitoitus on vyötärönympärys tuumina. Yksi tuuma on noin 2,5 senttiä. Eri merkkien kokomitoitus ja leikkaukset vaihtelevat hieman, Essenuodolla, Speedolla ja Tyrillä vähän peittävämpää, Arenalla yleensä vähän matalampi leikkaus. Myös materiaali ratkaisee: Lycrasta tehdyt puvut ovat ohuempia, mutta eivät kestä yleensä yhtä paljoa käyttöä. Polyesteristä tehdyt puvut kestävät paremmin käyttöä, joskin esimerkiksi Arenalla on lycraan pohjautuva Waterfeel-kangas, jonka pitäisi kestää käytössä.
Jos oikein ohutta haluat, niin yksi vaihtoehto on etsiä vanha (=ei ihan jumalattoman kallis) kisapuku ja tilata siitä numeron (kaksi tuumaa) liian iso koko - koska kisapuvut eivät yleensä ole kireitä vaan KIREITÄ. Yingfan (polvimittaisia) kisapukuja saa ulkomaan eläviltä vähän reilu parillakympillä.
Suomesta:
http://www.essenuoto.fi/ (Essenuoto)
http://swimshop.fi/ (Arena, Diana, Finis, Kiefer ja muita merkkejä)
http://www.uintikauppa.fi/ (Arena, Speedo)
http://www.tyr.fi/ (postimyynti, katalogi netissä tai vieraile uimakisoissa, missä myyvät)
Ulkomailta voi tietysti mainita ainakin:
http://www.proswimwear.co.uk/
http://www.swimshop.co.uk/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194397Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522511
- 271929
- 221757
- 351750
- 681741