Kiinnostaisiko ketään ostaa

museoautoa...

Kiinnostaisiko ketään ostaa Chevrolet Impala vuosimallia -67? Museoautoinnostus on lopahtanut eikä aikakaan millään riitä... Tuo on aikamoinen bensasyöppö mutta hyvin toimii.

Jos kiinnostaa niin voin lähettää kuvia sähköpostilla.

6

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leikkimökiksi

      Voi hohhoijaa!!Jos bensankulutus suurin murhe museo- tai kesäautossa niin myy ehdottomasti pois,väärä harrastus.Merkki kuin merkki niin rahaa palaa kuule senverta kaikkeen muuhun ettei bensankulutuksella ole kesäkm merkitystä(pikkurahoja) jos tälletielle on lähtenyt.Ääripäät toinen juttu,enempi puhun tämmöisen keskivertoharrastajan ohuehkon lomsan äänellä..Ennemmin tietty kannattaa yrittää myydä ja ostaa perinteisesti uudenkarhea ja mainoksissa ainakin bensan/naftan hajulla kulkeva muovitettu munanpuolikas isolla rahalla.Siinähän tulee km hintaa....mutta sitähän ei tietty lasketa että kympin investoinnilla säästää desin kaksi siihen 3-5v vanhaan verrattuna..Käyttöautoilun kuluthan ovatkin eri juttu=)Voi toi myyntipuolikin tihkasta,meinaan kun ilmeisesti kyseessä kuitenkin tavallinen kutoskoneinen neliovitolppa ja loppuunkaluttu Suomi perusmalli?(varsinainen bensasyöppö tuo 6 syl voimamalli,heh) joka kiinnostaa enempi varaosalähteenä niille SB/BB V8 vähempiovisille HT tai avomalleille ja niihinkin saa UUTTA osaa tai ruosteetonta purkuosaa pilvinpimein USA:sta ettei enää tarvi ruostepommien kanssa askarrella Pelle Pelottomana eri vm osia soveltaen,kuten silloin joskus.

    • ketjun aloittaja

      No minähän olen nimen omaan myymässä pois, joten älä nyt polta päreitäsi :) Joo, onhan noita muitakin kuluja kuin toi bensa... Mutta suurempi syy myymiselle on kyllä (kuten totesin) innostuksen lopahtaminen ja ajanpuute.

    • Heskanen

      Kerrotko vähän enemmän Impalasta. Eli ovien määrä, tekniikka?

    • Vossu

      Se on kuulehan olemassa sellainen sivusto kuin NETTIAUTO - jonne voi ilmoitella kotturansa myyntiin niin saa takuuvarmasti tietää, että jos sattuisi jotakin kiinnostamaan.....

      • 28

        No nyt on ainakin suurin osa pers'aukinaisista ilmoittaneet kantansa, joten sitten vaan ne joita todella kiinnostaa tehdä kauppaa...olkaapa hyvä.


    • kiinnostaa14

      kiinnostaa myös vaihto, citroen xantia -94 kaikki huollot tehty! paperit ok kaikki huollot tehty merkkiliikkeessä. auto täysin alkup, säköt lämmitttimet keskuslukot jne toimii. yksi omistaja auto kuin uusi ajettu 210000km uudet renkaat kesä alutja talvi pellit mutta uudet, myös pölykapselit tallessa. yksilö! katsastettu 10 12 2011 pieni kulutus ja lisään , auto on kuin uusi. parenpaa ei ole voisin vaihtoa harkita. o505251631 tapani töyräs ,keski savo ja varkaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      216
      18088
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3855
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      49
      2245
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      286
      1572
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1533
    6. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      145
      1463
    7. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1456
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      126
      1416
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1334
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1121
    Aihe