Moi! Oon 15-vuotias poika, kiinnostunut miesmalliksi ryhtymisestä. Haluaisin muuttaa ulkomaille mallintöitä tekemään. Mulla on täs pari kysymystä:
1. Oon 183 cm ja painan siihe vähä pääll 55 kiloo, eli oonko sopiva malliksi?
2. Mite alottaa mallin työt?
3. Elääkö miesmallin palkalla, vai täytyykö tehä jotai muuta mallin työn lisäksi?
4. Missä maassa ois eniten kysyntää malleille? Ite oon miettiny Yhdysvaltoja?
5. Ja tarviiko olla lihaksikas vai käykö tälläne perus hoikka kroppa?
Kiitti kaikil jos vastaatte! =)
Miesmalliksi ulkomaille
3
411
Vastaukset
- Jep jep
Öhhhhh tota neuvoisin menemään näytille Paparazziin, Modelboomiin tai Fondiin niin ne osaavat varmaan antaa vastaukset noihin kysymyksiin ja arvioida mahdollisuutes alalle... Nämä siis mallitoimistoja, joiden kautta yleensä ruvetaan malliksi.
Mä sanoisin heti jo mittojen perusteella et lihasmassaa kantsis varmaa alkaa kasvattaa. - mä vaan kokemuksella
oot liian laiha. syö enemmän, niin oot komeempi. ei ne mallitoimistotkaan aina anorektikkoja halua.
- BeautyCreep
Mene jollekin mallitoimistolle puhumaan, he osaavat varmasti vastasta kysymyksiisi meitä paremmin. :) He katsovat, onko sussa potentiaalia ja lähettävät sitten eteenpäin. Onnea matkaan.
PS. On aika kova ala.. ei sillä, että itselläni olisi kokemusta, mitä nyt mallikurssista, missä sielläkin oltiin aika suorapuheisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768