Ahdistaa?

aro anna

MIKÄ MIELTÄSI PAINAA ?

Olen ammatiltani mielenterveyshoitaja. Minulle tuottaa iloa saada auttaa sinua. Parasta tässä työssä on nähdä kehityksesi ja seurata matkaasi kohti eheytymistä.

Meillä kaikilla on omia henkilökohtaisia paineita sekä ongelmia. Jokainen meistä kokee voimakkaasti juuri omat asiansa. Toisinaan on vaikeaa käsitellä itseään lähellä olevia asioita tai tehdä ratkaisuja asiossa, jotka päässämme pyörivät. Miten löytää oikea suunta elämälleen, miten tehdä juuri minulle sopivia oikeita ratkaisuja?

Olen täällä sinua varten. Keskustelen kanssasi aroistakin, mieltä painavista asioista. Saat minulta tukea ja oivaltavia kysymyksiä. Etsimme yhdessä sinulle sopivimman tavan lähestyä askarruttavia asioita sekä suunnan, johon lähteä.

Kaikilla meillä ei ole mahdollisuutta purkaa mieltämme kotona tai työpaikalla tai edes läheisten kanssa. Ehkä aihe on vielä muotoutumaton ja siksi vaikeasti käsiteltävä. Ehkä se on niin arka, ettei sitä halua tuntemiensa ihmisten kanssa juuri nyt jakaa. Mutta yhdessä voimme selvittää, mitä sinä haluat tai et halua tehdä, saada aikaiseksi, ja etsiä sinulle parhaan tien edetä asioittesi kanssa.

Iälläsi tai sukupuolellasi ei tietenkään ole minulle mitään merkitystä. Olen jokaisen tavoitettavissa.

[email protected]

Kaikki käymämme keskustelut ovat luottamuksellisia.

0

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        45
        5110
      2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

        Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
        Maailman menoa
        115
        1616
      3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        15
        1389
      4. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        48
        1329
      5. Aleksi Rytilä

        Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        13
        1163
      6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

        Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
        Suomalaiset julkkikset
        17
        1037
      7. Kulukusuunnat

        Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
        Kuhmo
        4
        1000
      8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

        Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
        Maailman menoa
        76
        989
      9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

        Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
        Ähtäri
        59
        795
      10. Junan alle

        Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
        Kajaani
        27
        783
      Aihe