Ilmoitusten määrien erot M/N

Pekkis756

12

332

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfqwerty_M85

      No oli kyllä virkistävä artikkeli..

    • kger-

      Tutkin asiaa haun avulla ikävuosi kerrallaan ikähaarukassa 34-51 ja kyllähän miesten määrä oli melkoisesti suurempi. Tuon ikähaarukan kokonaismäärä naisissa oli noin 6700 ja miehissä noin14750.

    • netticupido

      Hei,

      kiitos tästä linkistä! Todella mielenkiintoista luettavaa.
      Mitä mieltä te olette tästä tilastosta? Oletteko kirjoittajan kanssa samaa mieltä ja näkyykö tämä jakauma palstalla käydessänne?

      Pitäkää kuitenkin mielessä, että tilastossa huomioidaan ainoastaan Suomi24 deittipalsta, eli muiden palveluiden ikä ja sukupuolijakauma saattaa ollaa täysin erilainen.

      Terveisin,
      Netticupido

    • adadaaasd

      Aika masentava vertailu suoraan sanottuna. Täällä ollaan vaan yksi siittiö uimassa muiden tuhansien joukossa :-P. Noh, onneksi tuo nyt ei koko totuutta kuitenkaan kerro..

      • adadaaasd

        Itse tosin taistelen tätä luonnonlakia vastaan siten, että en tee aloitteita kuin naisille, jotka tuntuvat olevan minusta kiinnostuneita ja silloinkin vaatii aika selvän merkin naiselta. Tällä tapaa kyllä taidan pelata pelimiesten pussiin, koska heille jää enemmän pelitilaa ja naiset päätyvät helposti panorinkien jatkoksi, kun sellaiseen päätyminen ei vaadi ajattelua tai minkäänlaisia ponnisteluja. Noh, mutta turhat pohdiskelut sikseen ja lounaalle mars..


    • 35gfme
    • *xxxxxxxxxxxxxx*

      Aika rajuja johtopäätöksiä pelkkien kirjautumistietojen perusteella. Mikäköhän sitten olisi totuus, jos poistettaisiin kaikista ikäluokista ja sukupuolista polygamisia suhteita havittelevat, kuolleet tai muuten poistuneet ja jopa ehkä ne, jotka ovat vahingossa seuraa löytämään.

    • aikuinen mies

      Noita ilmoitusMÄÄRIÄ ei kannata tuijottaa. On paljon ihmisiä. joilla on usea profiili, ja sitten toisaalta kaikenlainen aktiivisuus ei välttämättä korreloi ilmoitusmäärän tai ilmoitusten kanssa.

      Itse huomasin tuon rajapyykin naisilla jo iässä 40. Nyt en puhu pelkästä nettideittailusta, vaan yleensäkin parinmuodostuksesta. Ennen tätä rajalukua naiset hallitsevat parisuhdemarkkinoilla. Sen jälkeen erot tasaantuvat nopeasti. Yht''äkkiä miehillä onkin mahdollisuuksia vaikuttaa parinmuodostukseen. Ymmärtääkseni tämä johtuu kahdesta asiasta: 1) hyvistä miehistä on pulaa , 2) ronkelit naiset ovat vähentäneet ronkeliutta.

      Oli miten oli, totta on, että miehillä ikäluokassa 15v-40v on huonompi asema. Jos mies on kunnollinen noin 40-60 vuotiaana, niin silloin on taas vapaana paljon naisia samasta ikäryhmästä.

      Muistelen tässä biologian opettajaani ja rehtoriani, joka opetti seuraavaa meille murrosikäisille: Jos te miehet elätte vaikka 75 -vuotiaiksi, niin sitten on kyllä naistentansseissa kysyntää! Tosin tuo kysyntä näyttää alkavan jo 40-vuotiaana!

    • VoiPyhäLehmä........

      Miesten profiileista suurin osa on; varattuja, jotka hakevat seikkailua, feikkiprofiileja, seksiseuraa hakevia eli mikä/kuka vaan kelpaa, sekopäitä jotka tarjovat alastonsiivousta, sekopäitä jotka ehdottavat lady domina -leikkejä, sekopäitä jotka raivostuvat siitä että kirjoittaa asiallisen "ei kiitos"-viestin ja vaikka torjut niin henkilö tekee uuden FEIKKI profiilin jolla pääsee taas viestittämään... etc, etc...

      Eli, lopuksi jäljelle jää hyvin pieni prosentti jotka ovat NORMAALEJA ja etsivät parisuhdetta.

    • hehheh.....

      Laasasen kirjoitukset ovat samaa luokkaa kuin mikä tahansa feministipropaganda, kerätään tietoa oman teesin tueksi ilman minkäänlaista kriittistä tarkastelua. Yhtä hyvin voisi väittää tulosten korreloivan erinomaisesti miesten seksuaaliaktiiviutta. Nuorella miehellä nyt vain tahtoo seisoa lähes jatkuvasti ja seuraa olisi pakko saada. :)

    • DfglDLDHKAS21

      Ainoa oksennus tuossa on se, että 56-vuotias nainen ei kelpaa enää mihinkään.
      Kyllä se elämä pitäisi löytää jo aikaisemmin.

    • tutkija_123

      Testasin jokin aika sitten 40-45 vuotiaiden lapsettomien korkeakoulutukinnon suorittaneiden lukumäärää suomi24 ja e-kontakti sivustoilla. Naisia oli selkeästi enemmistö tässä ryhmässä molemmilla sivustoilla. En sitten tiedä onko naisten profiileista suurempi osa "ei enään aktiivisia", joka voisi tuoda harhaa tuohon tulokseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4128
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      26
      3000
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe