vähä yli 2v nyt seukattu,suhteessa muutaman kuukauden ikäinen lapsi,mies puolinen siis olen tässä suhteessa.
tuntuu etten jaksa enää,otin narsisteista tietoa ja tiedot menevät yksiin avovaimoni kanssa.vaikeeta on,ei jaksais.
narsisti suhteessa
3
346
Vastaukset
- proffa*
tunnen tilanteen usko huvikses!kaiken täytyy mennä justniinkun arvon fröökynä sanoo,olin suunnitellut yhteisasumista ja suhteen vakiinnistumista ,kahden kesken sanotaan joo joo mut sit telefoonissa ymmärrän ei..tässä sulle päivän vitsi;kysyn narssulta miksi et voi tavata useammin kun vaan satunnaisesti kun olet töissä vastaus olen väsynyt,ja kun on vapaalla haluan osallistua luontoretkille hohhoijaa oikee vastaus ei välitä,pahaa tekee vaan haluta naista ja tuntea syvät miehiset tunteet ja samalla tuntea piittaamattomuus itseä kohtaan naiselta ja vielä otsaa naisella sanoo et on muka kiintynyt,oikee vastaus olen kiintynyt minun ehdoillani en sinun enkä ole kiinnostunut yhteistyöstä naiset on itsekeskeisiä siitä ei pääse mihinkään!
- herghjkd
Sama täällä, mutten lähde diagnosoimaan.. Ja mietin mistä saa voimia lähteä.. Sitä epäilee ja syyttää itseänsäkin, siitä että voi huonosti..
- täysinpalvellutäiti
Käypä neuvolapsykologille nyt ensihätään kertomassa fiiliksiäsi ja havaintojasi.
Lapsivuodeaika ja heti sen jälkeen on kyllä ihan väärä aika miehen ruveta diagnosoimaan yhtikäs mitään lapsen äidistä. Niin on hormonit sekaisin, että entisestä kujertelevasta kyyhkysestä on kuoriutunut ärjyvä leijonaemo hämmentyneen isän silmien alla. Näin on käynyt lukemattomissa perheissä, itsekin olin ihan äitiyteen uponnut ja varmaan "ihan kamala" miehen mielestä.
Keskustele ensin yksin vaikeuksistasi, sitten voisitte parina käydä juttelemassa.
Sinun tulee jämäkän ystävällisesti määritellä omat rajasi, tähän rupean, tätä en suostu hyväksymään jne. Ja yritä muistaa, pikkulapsiaikaa valvomisineen, seksittömyyksineen jne. on todella vain pari vuotta jos sitäkään. Nyt ei pitäisi tehdä hätiköityjä johtopäätöksiä. Ja etsi muita luottoihmisiä, joiden kanssa voit puida asioitasi, saat ehkä hieman perspektiiviä. (Perheelliset asioista jotakin jo itsekin ymmärtävät, sinkkukaverit eivät juuri mitään.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "984466Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293313No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 341143
- 371086
- 131054
- 1581007
- 6934
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12872