Miksi suomalainen mies

ei voi olla yhtä kaunista katseltavaa kuin esim Italiassa,Kreikassa ja useassa muussa maassa.
Täällä suurin osa miehistä kävelee vyö vatsan alla/tai ja housut roikuttaa pyllyn puolivälissä,läskinen kolo puoliksi näkyvissä kumartaessa.yäk.
Ja hiukset,menkää ihmeessä parturiin ja siistikää itsenne. Kaupassa on myös myynnissä dödöä.
Avatkaa naiselle ovi ym pieniä kohteliaisuuksia,paljon on opittavaa.
9224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Läskei naisii on varmasti suomes yhtä paljon kun miehiikin.

Äänestä

Ehkä kannattaisi sitten muuttaa sinne Etelä-Eurooppaan,missä ei ole lihavia miehiä..

Äänestä

PLÄÄÄÄHHH! Ihan samasta syystä miksi suomalaiset naiset eivät ole niin kivoja katsella. Sellut vaan legginsien alla piilossa.

Äänestä

Lady korkkareissa = virtahepo korkkareissa.

Äänestä

Varmaan siksi, että suomalainen mies tulee toimeen omillaan, eikä hänen tarvitse miellyttää ketään pukeutumisellaan? Tasa-arvon aika.

Ps.ja kuten olet varmaan huomannut, etelässä miehet ei tosiaan kulje se vyö mahan alla, vaan ne vetää sen tohon rintalastan alle tyyliin Pelle Hermanni-korostaa oikein olemattomia kaljapullo-hartioita, ja narukäsiä. Siihen kun lisätään vuodelta 1978 peräisin oleva, sedältä perinnöksi saatu hawaiji-paita, ja se auki sen verran, että teko-kultakoru ja rintakarvat paistaa, niin avot-siinä on miesten mies.

Äänestä

Johtuu siitä, että meillä pelätään rasvaa ja ahdetaan vatta täytteen pienestä pitäen kaurapuuroa ja perunoita - ja se kalja.... kitataan kuin miehen kuuluu - tai nykyään pikemminkin miehet kittaa kuin aikanaiset.

Tukkamuotia kyllä harrastetaan nuorten miesten keskuudessa jo liikaakin mutta vaatteet on aina kopioitu musavideoista - se myönnetään. Vaan ei se sen kummempaa ole naisillakaan.

Rasvainen kermaan ja lihaan painottava ruoka hyvän viinin kanssa täyttää, kuten ranskassa ja perunat on sivuseikka.

30kg lähtenyt ja lihakset saaneet rakennusta kun jätin reilu vuosi takaperin suomalaisen thl:n suositteleman ravintoympyrän pois lautaseltani ja rupesin syömään kuten välimerellä.

Äänestä

Voi voi kun nyt tulee miehiltä katkeraa tekstiä ;). Teillä on jo oma naistensolvaus-ketjunne joten sallittakoon sitten meillekin omamme?

Ja aika typerää verrata sitä mihinkään tasa-arvoon jossei osaa pukeutua, vaadittehan te silti naisilta koko ajan että pitäisi kesät talvet kulkea minihameissa ja korkkareissa vain miesten takia? Myöskin aloittajan solvaaminen virtahevoksi on todella ala-arvoista, taitaa olla vähän oma lehmä ojassa kun pitää tuollaista paskaa suoltaa?

Mutta eikö tätä yleistämistä voi jo jättää? Eivät kaikki suomalaiset miehet ja naiset pukeudu huonosti ja ole läskejä. Kuten ei myöskään jossakin toisessa maassa kaikki ole automaattisesti kauniita ja hoikkia. Itse olen nähnyt paljonkin hyvännäköisiä ja rennosti pukeutuvia miehiä kaduilla, ainakin omassa ikäluokassani :). Olen vähän päälle parikymppinen..

Äänestä

Tosiaaki,miksi suomalainen mies ei pidä itsestään huolta,ulkonäöstä,pukeutumisesta ym. Sitten ollaan valmiita ruoskaamaan ja madaltamaan ulkomaalaiset miehet joilla vaatetus kohdallaan,siisti ulkonäkö,käytös kohtelias,roppa kunnossa ...tottakai me naiset katsotaan heitä,silmä lepää ja sielu. Kotoa kyllä löytyy se oma löhöämästä kaukosäädin kädessä,olutpullot vieressä ja muuta ei niin kivaa katseltavaa.
Olette ilmeisemmin kateellisia kun oma itsenne on vastakohta.
Toki suomalaisia miehiäkin on kaunista katsella mutta vain niin turhan harvassa.

Äänestä

Haha ! Tuulipuku ja korkkarit perjantai ostoksilla ... ettekö te koskaan opi!
;)))))))))) Oven avaukset ovat edelliseltä vuosisadalta, nyt on tasa-arvo !!!
Ottaakaa naiset ne kauppakassinne pois siitä viereiseltä penkiltä se ei ole teidän reviiriä ! Älkää päästäkö lehmät sitä ovea takananne kanssakulkijan naamalle ! Parfyymi ei peitä paskan hajua.... Älkää olko naisellisia typeryksiä "vaatimuksienne" kanssa..... jos olette "etuilleet" ja siitä teitä hieman opetetaan, ymmärtäkää että te olette se typerys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lady korkkareissa kirjoitti:

ei voi olla yhtä kaunista katseltavaa kuin esim Italiassa,Kreikassa ja useassa muussa maassa.
Täällä suurin osa miehistä kävelee vyö vatsan alla/tai ja housut roikuttaa pyllyn puolivälissä,läskinen kolo puoliksi näkyvissä kumartaessa.yäk.
Ja hiukset,menkää ihmeessä parturiin ja siistikää itsenne. Kaupassa on myös myynnissä dödöä.
Avatkaa naiselle ovi ym pieniä kohteliaisuuksia,paljon on opittavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu