Pitäs luistimet saada harraste käyttöön.Jonkun verran vähän pitempiä matkoja,mut pää-asiassa kaupungilla luistelen.Hinta haarukka on jotain 1-50euroon.Mielellään mukavat jalalle ja pehmeät rullat..On nimittäin kokemusta kovista,niistä ei tuu muuta ku pää kipeäksi...Jos joltakin löytys tohon hintaan hyvät luistimet ni oisin kiitollinen.
Ostetaan rullaluistimet
mixxx28
2
280
Vastaukset
- rollerius
Varmasti helpottaisi löytymistä jos kertoisit että minkäkokoiselle jalallet ne luistimet pitäisi olla mukavat.
- mixxx28
Se mulla heti tuon viestin jälkeen tuli mieleen että oisi varmaanki pitäny kertoa jalan koko, mut ei pystyny enää muokkaamaan viestiä.Se jalan koko on 39-40.Laakerit saisi olla vähintään Abec5 tai abec7.Ne tulevat harraste käyttöön niin renkaan koko on n.72-76mm ja kovuus olisi jotain 78A-82A.Suositeltavat merkit olisi K2,Rollerblade ja Fila,mutta muitakin merkkejä saa ehdottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1164496Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv632595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801665Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko71127- 66864
- 21853
- 41825
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67787