Hä

Tietääkö kukaan minne pitää ilmoittaa kun ihmiset tekevät pimeitä hommia?
17464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Valita vaikka Jurvankuntaan !

Äänestä

voi tyhmää,mee sinäkin tekeen,25e tunti

Äänestä

Poliisille !

Äänestä

juu suomessa on noin 50000 ulkomaalaista lähinnä virosta tullutta pimeen työn tekijöitä

Äänestä

Soita vaikka isännöitsijälle jos se helpottaa ja pidä huoli omista asioistas

Äänestä
  • Tällä piemeällä työllä on vaarassa mennä kirjoittajankin sosiaalituet ja millä sitten lennättää lisää työvoimaa,kun kukaan ei maksa veroja,kaikki tekee pimeitä hommia.

    Äänestä

No anopille tietenki....sen tietää sitten kohta muukki...
.

Äänestä

kellä ois töitä tarjolla...?? soita heti mulle. teen jo muutenkin niin paljon pimeitä töitä ettei enempää kerkiä. ja sossusta nostan vielä ilmaset 400 euroo...:)

Äänestä

Kun tulee seuraavat vaalit, niin pidä huoli että se nyt ääniä eniten saanut saa vähiten.

Äänestä

Soita Jurvan Essolle, ja homma etenee !!

Äänestä

no ei kai mihinkään, kun toisten asioihin puuttuminen ei koskaan kannata.

Äänestä

Soita verohallintoon.
He siitä eniten ovat kiinnostuneita. Ja mielestäni toimit oikein. Tämä yhteiskunta ei kestä välistävetäjiä enää, kyllä kaikkien on maksettava verot ja eläkkeet, jotka työtä tekevät.

Meillä on jo nyt aikamoinen pommi tulossa sosiaaliturvaan, ajattele, että joka päivä keskimäärin kahdelle alle 25-vuotiaalle kirjoitetaan eläkepaperit. Yhtään lusmua ei enää kannata hyssytellä tai meidän yhteiskunnasta tulee äkkiä anarkistinen, lahjuksilla ja suhteilla toimiva mini-venäjä. Selkärankaa tarvitaan.

Äänestä
  • Tarkoitit varmaankin että yhteiskunnastamme tulee äkkiä korruptoitunut?
    Anargismissä ei sinänsä sen alkuperäisessä merkityksessään ole mitään väärää, sillä se vain sallii ajatella asioita omillakin aivoilla, toisin kuin totalitarismi.
    Korruptoitunut tämäkin yhteiskunta on ollut jo iät ajat... varsinkin tämä seutu, että tokkopa on heti minkäänlaista muutosta luvassa.

    Äänestä

Kun ilmoitat pimeästä työstä, niin sinun täytyy pystyä se todistamaan.... ja siinäpä sitä hommaa sitten on. Ota huomioon ystävien auttaminen, vapaaehtoistyöt, naapurin apu, talkoo työt.... mikä on pimeää ja mikä ei. Sinähän sitten tiedät naapurin asiat paremmin kuin omas ja on aikaa kytätä kuka tekee ja mitä ja kelle.....

Äänestä

Sinun pitää heti ilmoittaa virolaisille sekä puolalaisille työmiehille täällä tapahtuvasta pimeestä työstä. Onhan se väärin jos joku suomalainen hanslankari täällä hintoja nostattelee.

Äänestä

Mistä sais tota tota tollasen pimeän pullon?

Äänestä

Juu tuli asia selväksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tä kirjoitti:

Tietääkö kukaan minne pitää ilmoittaa kun ihmiset tekevät pimeitä hommia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu