Onkohan tuollainen hyvä sähköfillari:
http://www.oxygenbike.fi/sahkopyora/oxygen-emate-supreme.html
Kaverini osti Oxygen- sähköpyörän
4
319
Vastaukset
- .
no kysy siltä kaverilta, sillähän on tollanen. kysy koeajoakin. vai onko tämäkin sitä palstalla turhan yleistä sääntöjen vastaista kuluttajaa harhaanjohtavaa markkinointia.
- 20=20.
Ei ole mainontaa. Ja kyse on aina siitä, että kuka nyt omaa pyöräänsä haukkuisi. Itse en osaa sanoa, kun en ole muita sähköfillareita kokeillut.
- Sepi!
Minä koejoin tuollaista keväällä. Innostuin samalla sähköavusteisesta pyörästä, mutta ostin Helkaman.
Oxygenissä häiritsee se, että sähköjärjestelmä tuntuu aika brutaalilta. Avustus jatkuu pari sekuntia sen jälkeen kun on lopettanut polkemisen, mikä tuntuu tosi omituiselta.
Käy koeajamassa Oxygen, mutta kannattaa kokeilla myös Helkamaa ennen päätöksentekoa. Osta Helkamalta vain tämän vuoden 2011 malli, sillä se on kehittynyt viime vuodesta aika tavalla (mm isompi akku, erilainen etuhaarukka, erilainen tavarateline, paljon parempi sähköavustuksen kytkentätaulu yms) - happimies.
Jep - käväsin kokeilemassa Helkamaa, ja sitten vielä Espoossa Pyrkijää. Helkama oli ihan jees, mutta vähän vaisu ja en pitänyt ulkonäöstä. Valitsin lopuksi Pyrkijän, ajotuntuma oli paras ulkonäkö (malli e250).
Oxygen jäi viimeiseksi - ei ollut luonnollinen tosiaan tuo moottorin avustus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1454676Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1033931Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363559- 513330
- 553241
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest322650Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182559- 232256
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami201898Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361768