lopettaa suhteen päivässä ja noin vain.Asuttiin yhdessä melkein vuosi ja avomies lähti kertomatta mitään. Nyt sitten mietin mitä oikein on tapahtunut vaikka edellispäivänä vielä sanoin rakastavansa.
Mitenkä ihmeessä pääsen tästä pahasta olosta pois. Ei pysty keskittymään mihinkään kunnolla :(. Ei syömään ei mitään. Ei rakkaus itseltäni noin vain häviä.
Hän haluaisi hakea tavaroitaan mutta tunnen niin suurta tuskaa jo ajatuksesta että näkisin hänet taas.
Mitenkä ihmeessä pääsen tästä pahasta olosta pois. Ei pysty keskittymään mihinkään kunnolla :(. Ei syömään ei mitään. Ei rakkaus itseltäni noin vain häviä.
Hän haluaisi hakea tavaroitaan mutta tunnen niin suurta tuskaa jo ajatuksesta että näkisin hänet taas.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuulostaa tosi kurjalta. Tunteiden aiheuttamaa tuskaa en voi poistaa. Aika sitä ainakin lievittää, hyvässä lykyssä joskus vielä poistaa kokonaan.
Jos et halua olla paikalla kun hän tulee hakemaan tavaroitaan sovi joku aika jolloin olet itse vaikka töissä tms. Et ole mitenkään velvollinen johonkin hyvästiseksiin hänen kanssaan tai edes tapaamaan häntä sen jälkeen mitä hän sanoi!
kiitos ihanasta viestistä =) Niin eiköhän se aika paranna haavat ja sitä aikaa odottelen ja toivon että unohtaisin hänet täysin.
Avaimensa jätti eli avainta hänellä ei asuntoon ole. Joutuisin kohtaamaan hänet kun hän tulee tavaroitaan hakemaan.
No siinä tapauksessa ei varmaan sitten ole vaihtoehtoja kuin tavata hänet. Jos tuntuu tosi pahalta tavata niin koita sit vaikka vaan törmätä ohimennen antaen avaimet lainaan ja lähteä samantien pois itse. Tai vie vaikka hänen nykyisen asunnon postilaatikkoon avaimet jos sekin tuntuu liian ahdistavalta.
Jos jättämisen syy jäi kaivertamaan, niin voit toki koittaa kysästä jotain syytä siihen että hän lähti samalla kun törmäätte. Tosin tuskin se syy sitä tuskaa lievittää oli sitten mikä tahansa. :(
Pyydä joku kaverisi siksi aikaa tueksesi tai pyydä kaverisi oven avaajaksi. Pakkaa miehen tavarat valmiiksi jätesäkkeihin ja kanna ne ulos.
Menee kurjasti muutama viikko, kuukausi. Parin kuukauden päästä on jo paljon helpompaa. Neljän kuukauden päästä sulla on jo toinen.
Kurja juttu. Mutta usko vaan, sinä tulet selviämään siitä. Se helpottaa kyllä, vaikkei nyt usko riittäisikään siihen.
Pyydän tosiaankin kaverini avamaan oven ja antamaan hänen tavaransa.
Eiköhän tässä selvitä ajan myötä. Kiitos teille molemmille!!
Olet varmaan sellainen normaali riippuvainen ja kitisevä ämmä jolta ei saa salaa käydä edes paskalla, oikeesti on teitä nähty niin paljon, se mitään rakkautta ole mutta pakkohan teille on sanoa rakastavansa koska muuten uhkaatte tehdä vaikka mitä...
Mitä salaamista sulla on paskalla käymisessä? Ainoa paikka jossa voi naputella toiselle naiselle viestiä?