Minkälaisesta naisesta tykkää ujot maajussit?

Olen iskenyt silmäni näihin monesti komeisiinkin peräkammarin maajusseihin, mutta en tiedä miten heitä lähestyisi. Kokeekohan mies huumorintajuisen ja rohkean naisen pelottavana.? Kaupunkilaistyttönä kun yritän lähestyä maajussia niin pelkään, että he säikähtävät kun ovat tottuneet rassailemaan vaan niitä amerikanrautoja ja puimureita. Itse taas juttelen rohkeasti asiasta kuin asiasta. Etsiiköhän ne itsensä kaltaista ujoa elovena naapurintyttöä?
8165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sellaisesta joka osaa hoitaa lehemiä ja jolla on isot hinkit.

Äänestä

Eewuli saattaisi sopia kun sehän on landelta on ihan juntti.

Äänestä

Ujoudella ei tee mitään.

Aloitteita tekevä nainen? Näkisi vaan :D

Äänestä

Kysy Hahmotelmalta.

Äänestä

Eiköhän ne tykkää ihan samanlaisista naisista kuin muutkin suomalaiset miehet, toinen tykkää äidistä toinen tyttärestä..

Ole aito, jalat maassa-tyyppi, älä esitä mitään. Itsestään saa olla ylpeä muttei leuhka jne.

Äänestä

Ihan samanlaiset vaatimukset niillä on naisen suhteen kuin kaikilla muillakin miehillä, turha kelailla niitä korvienvälijuttuja niin paljon. Ei maajusseissa ole enää mitään erityisen ujoja eikä heissä mitään peräkammarinpoikia ole enää aikoihin ollut muuta kuin jossain TV-sarjoissa.

Äänestä

Maajussi haluaa naisen, jossa on emäntäainesta. Toimelias, itsenäinen, vastuuntuntoinen, realisti, hyvä itsetunto. Huumorintajuinen ja rohkea nainen on hyvä.
Maajussit ovat hiukan hiljaisia monesti, ehkä ujoja, mutta hyvät hermot, hyvä paineensietokyky, ovat tottuneet hoitamaan kaikki eteen tulevat hommat itse itseään käskien, joten vähän pelottavankin naisen käsittelykin hoituu.

Äänestä
  • kyllä yhden maajussin varmaan säikäytin kun jutussa ei päästy puusta pidemmälle. Vois sanoa, että hain yhden jussin suoraan hänen mökin kotiovelta juhannusaattona, siinä vähän aloitta naisen puolelta. No oikeestaan olin sukuilaisten luona maalla ja he ehdottivat, että käytäis yhdellä mökillä katsoon onko siel ketään kotona, en siis tiennyt tarkkaan kuka siellä edes asuu. Sieltähän löytyi komea maajussi yksin iltaa istumassa toisen jussin kanssa. Vitsailtiin, että kaupunkilais naiset hakee suoraan kotoa. Sinkkuja olimme kumpikin ja samaa ikäluokkaa. Kyllä hän minusta oli varmaan kiinnostunut ja kemiat oli hyvin kohdallaan. Ujo hän ei ollut, mutta selvästi arka ja varovainen naisten suhteen. En mitenkään tyrkyttänyt itseäni hänelle. Kaunis juhannusaatto, järven ranta ja sievä tyttö tulee mökille asti metsän keskelle moikkaamaan, mutta ei tämä viljanviljelijä osannut/halunnut ruveta millekkään. Olimme viel porukalla seuraavana iltana ravintolassa ja laioin itseni sieväksi kesämekkoon, juttu luisti, mutta ei siitä siltikään mitään tullut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jonna vm-80 kirjoitti:

Olen iskenyt silmäni näihin monesti komeisiinkin peräkammarin maajusseihin, mutta en tiedä miten heitä lähestyisi. Kokeekohan mies huumorintajuisen ja rohkean naisen pelottavana.? Kaupunkilaistyttönä kun yritän lähestyä maajussia niin pelkään, että he säikähtävät kun ovat tottuneet rassailemaan vaan niitä amerikanrautoja ja puimureita. Itse taas juttelen rohkeasti asiasta kuin asiasta. Etsiiköhän ne itsensä kaltaista ujoa elovena naapurintyttöä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu