Mies ei huomioi..

tämmöstä tänään

eli jaahas, oon pitkään jo miettiny, että ollaanko jo ihan kyllästytty toisiimme.. Tuntuu ettei mies hirveästi edes välitä, esim. kaupungilla ollessamme toljottaa kokoajan toisia naisia, tai ollessamme baarissa, kun voisimme viettää aikaa kahdestaam, aika menee usein muiden töljöttelyyn. Olenkin miettinyt miten kysyä tätä asiaa, tai huomauttaa siitä. olen siitä joskus jtn sanonutkin.
Muilla samalaista? Vai onko tämä jo merkkiä kyllästymisestä? Mies ei juuri edes minua kehu, mutta kun hänen ilmeestään oikein näkee kun vastaan tulee kaunis nainen "ooo vittu mikä nainen, onpa kaunis" ja minäkään en mikään ihan rumilus ole, ja se minua harmittaakin, kun kuulen hyvää kommenttia muilta, mutta en koskaan mieheltäni. Tai edes katse voisi olla kiva saada mieheltäni, mutta ei en saa juuri mitään huomiota ollessamme esimerkiksi siellä kaupungilla. Kuljen tyyliin hänen vierellään olematta olemassa, kyllähän me jutellaan niitä näitä.
Joku huomio tai edes sellainen katse olisi kiva, kun olen laittautunut, mutta ei.. Olis melkein sama oonko yöpaidassa vai iltamekko päällä.. Ovatko miehet vain tämmöisiä, vai oonko hänen mielestään niin vitun ruma, mene ja tiedä, sehän selviäisi vain kysymällä häneltä itseltään. Ja miks sit pitää kokoajan töljöttää niitä muita, ku ei voi omaa naistaan edes vilkasta. Mitähän pitäs tehä, ottaa asia varmaan puheeks, mutta miten?

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :DD

      Töksäytät suoraan. Mies todennäkoisesti saa slaakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1268
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      924
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      95
      912
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      24
      869
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      286
      760
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      738
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      646
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      638
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      131
      558
    Aihe