moikka!
Mihin kannattaa mennä ensitreffeille ja mistä asioista kannaatta keskustella. Minkälaiset vaatteet pitää laittaa? Mikä tekee vaikutuksen mieheen/naiseen?
t. ihastunut elämän ihanuuksiin
Mihin kannattaa mennä ensitreffeille ja mistä asioista kannaatta keskustella. Minkälaiset vaatteet pitää laittaa? Mikä tekee vaikutuksen mieheen/naiseen?
t. ihastunut elämän ihanuuksiin
Vastaukset 12
Vanhimmat
...voit mennä vaikka vittuun.
huh..huh... onko säälittävämpää kun joku kesken kasvunen amisjätkä viiksineen taas kirjottanut kädet öljystä paskassa.....buahahah hahhhahha
t. Lukiolainen ja ylpeä siitä
Eiköhän niitä idiootteja ole joka paikassa ja fiksuja myös, se ei koulutuksesta ole kiinni. Toisekseen tekstin kirjoittaja tuskin oli lähelläkään ammattikouluun/lukioon vaadittavaa ikää.
t. Yliopisto-opiskelija (ja mitähän merkitystä silläkin tässä on...)
Joo.. ei saa yleistää (ainakaan paljoa)
Tottahan se on että karkeasti jaoteltuna "vähä lahjaisemmat" suuntautuvat yleensä "amikseen" Mutta poikkeuksia on tietenkin aina, itse oleskelen Amiksessa ja en todellakaan ole kovin ylpeä siitä... Olisi pitänyt mennä lukioon, vain sen takia että siellä on huomattavasti järkevämpää porukkaa. Äärimmäinen fanaattisuus on aina syvältä. En koe olevani kovin amis.
Just joo... ketäköhän tämäkin helpotti. Otti vain päähän tuo ylempänä oleva lukiojuntin yleistys ;)
no ensitreffeille voi mennä vaikka leffaan...kysyy vaan ihan ohimennen tai suoraan että tuolla pyöris yks kiva leffa lähekkö kattoo mun kanssa. sitte puhua voi melkein mistä vaan vaikka säästä ja pitää muistaa tietenkin kuunnella mitä toisella on sanottavaa.leffa on siksi hyvä ensitreffeille kun siinä vaan istutaan pimeessä ja katotaan leffaa.
tai sit toinen mahollisuus on pyytää sitä vaikka johonkin kävelylle tai vaikka tapahtumaan, tivoliin...ei sen niin kummosta tekemistä tarvi aluksi olla, eikä välttämättä kestää koko päivää.ihan kevyesti ja rennosti vaan.päälle joitain rentoa ja minkä tietää sopivan itelle hyvin. niin ja ei mitään pissa kakka/alapää huumoria....
Maailman surkein idea. Jos haluaa tutustua kumppaniin, mielummin kahvioon tai rauhalliseen baariin. Kerran olen leffassa käyny ensi treffeillä ja oli paska idea, enää en ole niin häviäjä.
Ei todellekaan leffaan, siellä kun ei voi jutella. Joku baari tai kahvila tms on jees (kannattaa mennä semmoiseen missä ei välttämättä törmää tuttuhin treffien aikana)
Jutella kannattaa ihan mistä tahansa maan ja taivaan väliltä, kunhan EI puhu edellisitä tyttö/poikaystävistään.
Mun mielestä leffa voi olla ihan hyvä ekoilla treffeillä, varsinkin jos toinen on hieman ujo. Leffan jälkeen voi sitten mennä istuskelemaan jonnekin ja juttelemaan. Ainakin on yksi yhteinen ja helppo puheenaihe. Kun on päässyt jutustelussa kunnolla vauhtiin, on helppo puhua myös muistakin asioista.
Mitään liian henkilökohtaisia asioita ei kannata ottaa esille ekoilla treffeillä, eikä treffikumppania kannata alkaa tenttaamaan liikaa. Edellisissä viesteissä mainittujen asioiden lisäksi poliitikasta ja uskonnosta ei kannata puhua. Ihmisillä saattaa olla jyrkkiä ja voimakkaita tunteita koskien näitä aiheita. Helposti sanoo tietämättään jotain, mikä saa toisella herneen nenään.
joo, leffa ei kyllä kieltämättä oo paras paikka tutustua...mutta ajattelin ehdotuksellani lähinnä jotain joka on ujo, niin ensiksi leffa olisi sellainen helpompi paikka, ja sitten jatkoille vaikka kahvilaan...noh, mä en jokatapauksessa pahastuisi ollenkaan jos joku pyytäisi leffaan, koska jos heti mennään tuntikaupalla istumaan kahvioon, olo on aika kiusallinen.
Ainakin paikan kannatta olla julkinen. Sen verran outoa jengiä täällä laukkaa. Rauhallinen kahvila on ihan mukava. Leffa on liian helppo ratkaisu. Eihän siinä voi edes jutella mitään. Yhtä hyvin vois olla yksin leffassa ja istua jonkun tuntemattoman vieressä.
Olisiko parempi viedä tyttö ensitreffeillä kahville vai syömään? Vai onko väliä?
No ei kai sillä niin väliä periaatteessa ole, tietty se tekee vaikutuksen jos viet tytön johonkin hienoon ravintolaan syömään:) Mutta ei mihinkään mäkkäriin tai heseen!
Itse kuitenkin kannatan kahvilaa, ehkä ekoilla treffeillä kannattaa ottaa vähän kevyemmin ja mennä mielummin kahville kuin ahtamaan jotain pihviä...