väkijoukosta jotain tiettyä ihmistä?
Koska etsit katseellasi
21
106
Vastaukset
- uytredcvbnm,kjhg
Odottaessani k.o.henkilöä paikalle.
- ej
Ei koskaan siksi, että kaipaisit jotakuta...?
- iuytresdcvbhjklkuy
ej kirjoitti:
Ei koskaan siksi, että kaipaisit jotakuta...?
No ei kai sitä väkijoukosta löydä, ellei ole sopinut tapaamisesta.
*ihmettelee* - ej
iuytresdcvbhjklkuy kirjoitti:
No ei kai sitä väkijoukosta löydä, ellei ole sopinut tapaamisesta.
*ihmettelee*Ihmettelysi johtuu siitä, että et ole kaivannut koskaan ketään ihmistä. Et tiedä, mitä on kaipaus?
- dazu-Z
iuytresdcvbhjklkuy kirjoitti:
No ei kai sitä väkijoukosta löydä, ellei ole sopinut tapaamisesta.
*ihmettelee*Ketä olet ollut juna-asemalla vastassa?
NIIN? - iuytresdcjklöoiuy
ej kirjoitti:
Ihmettelysi johtuu siitä, että et ole kaivannut koskaan ketään ihmistä. Et tiedä, mitä on kaipaus?
No olen toki, muttei häntä väkijoukosta löydä, on aivan liian pitkä matka. Ja nyt taas en enää kaipaakaan ketään, ainakaan siten.
- uytresdklöiuy
dazu-Z kirjoitti:
Ketä olet ollut juna-asemalla vastassa?
NIIN?Mummua.
- ej
iuytresdcjklöoiuy kirjoitti:
No olen toki, muttei häntä väkijoukosta löydä, on aivan liian pitkä matka. Ja nyt taas en enää kaipaakaan ketään, ainakaan siten.
Vastauksesi kertoo, että et tiedä kaipauksesta mitään...
- No,
ej kirjoitti:
Vastauksesi kertoo, että et tiedä kaipauksesta mitään...
miksi kaipaisit jotakuta?
Jos olen kadottanut kaverini, vaikka kauppareissulla väkijoukkoon. Sellaistakin sattuu toisinaan.
Kun etsin jotain tiettyä. Kysymykset...
- ej
Tämä on hyvä vastaus.
30.12.2010
eräällä rautatieasemalla
sit se vaan yhtäkkiä tuli jostain siihen
nappas syliinsä ja sanoi "vihdoinkin"tinka_tiger kirjoitti:
Te senkin söpöläiset. :-D
ehkä elämäni pisin junamatka :)
määränpään lähestyessä soitin siskolleni, joka totesi et hyvä siitä tulee. muista hengittää,
ja junan tupakkikopissa tapasin vanhemman herrasmiehen, joka myöskin oli menossa sokkotreffeille.. olis hauska tietää kuin siinä on käynyt :)
murPikku-Murri kirjoitti:
ehkä elämäni pisin junamatka :)
määränpään lähestyessä soitin siskolleni, joka totesi et hyvä siitä tulee. muista hengittää,
ja junan tupakkikopissa tapasin vanhemman herrasmiehen, joka myöskin oli menossa sokkotreffeille.. olis hauska tietää kuin siinä on käynyt :)
murHeh, tais vähän jännittää? Muistuu kyllä omat treffit mieleen. Mut hyvinhän se sitten meni. Toivoa saattaa, että silläkin meni treffit hyvin. Mikäs sen mukavempaa olis, kun että ei turhia reissuja tekis. Vaan onnistais. :-)
tinka_tiger kirjoitti:
Heh, tais vähän jännittää? Muistuu kyllä omat treffit mieleen. Mut hyvinhän se sitten meni. Toivoa saattaa, että silläkin meni treffit hyvin. Mikäs sen mukavempaa olis, kun että ei turhia reissuja tekis. Vaan onnistais. :-)
no kyllähän sitä varsinkin loppumatkan oli aika kiemuralla, ku oma pysäkki lähestyi..
mää tuskin muuten edes puhuisin junassa mitään kanssamatkustajille, mut satuin vaan kuulemaan et ukkeli oli samalla asialla liikkeellä, kohtalotoveri niinku :)
ja kyllä mää uskoisin, tai ainaki toivoisin, et silläkin on natsannut heti ensitreffeillä, sen verran mukava ja hurmaava kuitenki,
mur :)
- hiusristikon takaa
etsin usein
katselen paljonkin, mut en etsi.
Harvoin osuu silmään sellanen, jota luulisin etsiväni...- ej
Oletko koskaan menettänyt ketään?
olen, ja se sattui paljon.
Ystävinä onneksi pysyttiin, ja ystäviä ollaan edelleenkin.
Muistan tunteen... mies tuli mun luokse, juteltiin asiat selviksi, reppu selkään, ovi auki ja ovi kiinni. Katsoin keittiön ikkunasta loittonevaa selkää, ja kyllä kirpas.
Liftaripoika.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p575815Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "773093Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella222298No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402025- 191928
Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621833Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61579Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy83120281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191191Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah791057