Malli- vs. missityyppinen

5396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä nuo kaikki esimerkkisi kuuluvat kategoriaan persoonalliset kaunottaret.

Äänestä

No mieluummin tietty kaunis, en hirvästi diggaa tollasia mossin kaltaisia pullaposkia. Fox on muuten blondina järkyttävän näköinen. Jos noista pitäis valita, niin toi kakkosryhmän eka.

Äänestä

Apuva nuo alemmat.. heheh päivän naurut.

Äänestä
  • Hei, koetin epätoivoisesti miettiä, mikä on miesten mielestä kaunista :D En tainnut onnistua kovin hyvin.

    Äänestä

kate mosshan ei tosiaan ole mikään pullaposki :O sellaset terävät poskipäät hänellä mielestäni...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mallikas missi kirjoitti:

Minua kiinnoistaisi tietää, miellyttävätkö miesten silmää enemmän mallimaiset, persoonalliset kasvonpiirteet vai missimäiset, kauniit kasvot.

Esimerkkejä persoonallisen upeista naisista:

http://2.bp.blogspot.com/_gfrwwzT-Cr4/SWmseVNZdlI/AAAAAAAABhU/cN-92QRFDxM/s400/NataliaVodianova01.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-W5Qpdg6W-jM/TdoTd3oxCVI/AAAAAAAACwc/kxVy__ZEseo/s1600/kate-moss-1-431x400.jpg

http://www.celebitchy.com/wp-content/uploads/2010/06/wenn5305253.jpg

Esimerkkejä virheettömän kauniista naisista:

http://www.aishwaryaraiprofile.com/wp-content/uploads/2011/06/aishwarya-rai.jpg

http://elabharathi2020.files.wordpress.com/2010/09/claudia_lynx_2.jpg

http://fc07.deviantart.net/fs51/i/2009/314/b/4/If_Megan_Fox_were_blonde____by_lu_rid.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu