Millainen leikkaus minulle?

Tukka probleema

Eli haluaisin käydä leikkauttamassa ja värjäämässä tukkani kampaamossa, mutta mietin millainenhan leikkaus ja väri minulle sopisi? :)

Tässä hieman itsestäni:
- 19-vuotias nainen
- pyöreät kasvot
- pitkät hiukset (6cm yli olkapäiden)
- HENNOT hiukset (menee nykyään niin lönöön kun hiuksissa pituutta joka tuo painoa)
- vihreät silmät
- vaalea iho (voisi sanoa että melkeinpä kalpea)
- oikea hiustenväri perinteinen maantienharmaa (tukan väri nyt hieman tummempi ja rusehtavampi kevytvärin takia, mutta juurikasvu hirveä = siksi haluan myös värin)

Millaista leikkausta ja väriä minulle suosittelisit?

Voisin myös mainita että olen ihan perussuomalaisen näköinen, ei mtn eksoottisia kasvonpiirteitä tms. :) Melko tylsäksikin voisi sanoa kasvojani, ei mitenkään erityisen pystyjä poskipäitä minulla ole jne.



Ehdotuksia ja vaikkapa parhaiten linkkiä niin saan paremman kuvan ja voin ehdotella kampaajalle sitten kun sinne menen~

3

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tukka probleema

      Ah, ainiin voisin mainita että hiukseni ovat hyvin laineikkaat!

      Tukka takaata:
      http://imageshack.us/photo/my-images/37/tukka2.jpg/

      Edestä en viitsi laittaa kuvaa, mutta tuossa takaata kuvaa; hiukset on pitkät, hennot ja laineikkaat.

      Edestä tukka näyttää todella hennolta ja tukka on aina lönössä!

      • jgaljg-ajpeuopeoök

        Hennot???? No, kaikki on suhteellista, mutta mielestäni sulla on ihan mahtavat hiukset! *kade*


    • Minusta sinulle sopisi lämpimän punertavan ruskea tukka. Punainen korostaa vihreitä silmiäsi ja sopii vaalealle iholle. Ja sopivan rikottu leikkaus, jotta saat luonnonkiharasi halutessasi kauniisti esiin ja mahdolliset kuivat latvat pois. Otsatukasta kannattaa keskustella kampaajan kanssa millainen sinun kasvoillesi sopii. Jos kovin pyöreät posket, niin en ainakaan mitään suoraa ja paksua otsista tekisi. Korkeintaan ohut ja rikottu, mahdollisesti viisto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe