Lipputanko....

Sini risti lippumme

Kesän juhlaan on enää muutama päivä ja on virallinen liputuspäivä.
Ottakaapa katse lipputankoihinne ja mitä näettekään, näette oman välinpitämättömyytenne Suomen lippua kohtaan. Tangoissanne roikkuu repaleisia eri yritysten lippuja ja vielä puolitangossa.
Yksityisillä on isännän viirit kesät ja talvet.

5

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä itke

      No jos ei oo muuta huolta ku lipputanko, niin on sulla kuule pienet murheet.

    • vaarin kalsarit

      Hyvä että sanoit, vilkaisimpa meidän lipputankoon ja siellä heilui vaarin vanhat välihousut, kuka pirhana ne on sinne laittanu liehuun.
      Ja nyt sattaa niin ettei viitti kyllä niitä lähtee sieltä ottaan pois ennenku sae loppuu.

    • Kunnia asia

      On surkeata katseltavaa ne lipputangot joissa roikkuu repeytyneet mainosliput ja joillakin tosiaan on ne puolitangossa.
      Kertooko puolitangossa oleva mainoslippu liikkeen kurjasta kaupan käynnistä vai onko se vain merkki siitä että, rahaa tehdään ja ympäristöä ei viitsitä pitää kunnossa.

      • mm

        no mikäs soon jos mainoslippu roikkuu puolitangossa ko joilaki roikkuva housukki niikö puolitangossa..../-


    • jotan uutta

      Kyllä siinä lipussamme on niin ihanat värit, ja se logo tuo mieleen golgatan kukkulat sieltä kaukaa välimeren pohjukasta , että on oiken kansallismielinen
      ja haikee tunnelma sitä katsellessa , -- olenkin viime vuosina käyttänyt sitä uutta tornionlaakson maakunta lippua eli pohjasen viiriä se sopii mulle paljon paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      87
      5439
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4722
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3027
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      88
      2955
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2564
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1976
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe