Vastaus pornosta huolestuneille naisille

eag432

Vastaus naisille, jotka ovat huolissaan miehensä/poikaystävänsä pornon katselusta. Kerron nyt syyn miksi sitä itse silloin tällöin katselen. Sama voi päteä myös moniin muihinkin miehiin.

Minulla porno liittyy vain siihen, että koitan kiihottua enemmän, jotta itsetyydytys ja erityisesti orgasmi tuntuu paremmalta. Tällainen visuaalinen ja auditiivinen (jos nainen ei liioittele ääntelyissään) puoli auttaa huomattavasti vaikka sitä ilmankin kyllä pärjää. Minulla fantasiat pyörivät lähes poikkeuksetta sen oman rakkaan ympärillä itsetyydytyksenkin aikana. Varsinainen seksi kumppanin kanssa vie armotta voiton käteen vedosta, mutta aina siihen ei ole mahdollisuutta (varsinkin jos asutaan erillään) jolloin turvaudutaan omaan käteen ja pornoon nautinnon maksimoimiseksi.

Eli porno on minulla vain väline parempaan itsetyydytykseen. Tosin jos itse tekisin pornoa se olisi paljon intiimimpää, hellää ja reilua.

Suurin osa pornosta on vain ihan puhdasta panemista jossa ihokontakti on minimissään. Mies saa usein tehdä naiselle aivan mitä lystää ja naista kuvataan teksteissä huoriksi. Mikään näistä ei ole kovin kiihottavaa, mutta kun ei ole parempaakaan tarjolla niin katsotaan sitä mitä löytyy. En todellakaan fantasioi tuollaisesta seksistä ja tuskin kovin moni muukaan mies.

Minä fantasioin päivät pitkät seksistä sen oman rakkaan kanssa (välillä hiukan liikaakin, mutta minkä sille voi). Naisen ei todellakaan tarvitse olla huolissaan, että porno tai mikään muukaan veisi voiton yhteisestä kivasta.

PS. Aloitin röyhkeästi uuden keskustelun aiheesta, jotta tekstini ei hukkuisi muiden joukkoon.

4

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DownWithTheSickness

      Kiitos paljon vastauksestasi, oli todella helpottavaa kuulla tuo asia :)

      • ap

        Näin aloittamasi keskustelun. Toivottavasti ymmärrät, että sinäkin olet todennäköisesti miehellesi se kaikkein haluttavin nainen. En usko, että sinulla on syytä mustasukkaisuuteen. :) Keskustelkaa siitä miltä sinusta tuntuisi, jos hän katselisi pornoa ettei tule aivan turhaa eroa.


    • questforwho

      entäs kun minun mieheni katselee pornoa/kuvia,sekä hakee nimillä tiettyjen näyttelijöiden kuvia ja pätkiä,mutta ei tyydytä itseään katsellessaan niitä.nauttii ilmeisesti vain kauniista naisista.eli taidan jäädä kakkoseksi...

      • ap

        Voi olla, että hän ei tyydytä samalla itseään, koska säästelee himojaan teitä varten. Seksi ja orgasmit ovat miehelle itselleenkin paljon nautinnollisempia, jos haluja ei ole "tuhlattu" itsetyydytykseen (toki silloinkin nautinnollista). Itselläni kestää sellaiset 1-2 päivää latautua, jonka jälkeen seksi on taas parhaimmillaan. Liittyisikö tämä sitten miehillä siihen siittiöiden tuottamiseen (evoluutio)? Eli on turha purkautua jos ei ole mitä purkaa ja halutkin menevät tämän mukaan. Itselläni siemensyöksy = orgasmi sanoi tutkijat mitä haluavat. :D

        Toisaalta taas en ymmärrä miksi hän edes katselee pornoa, jos tavoitteena ei ole itsetyydytys. Kai hän sitten vain katsoo ainoastaan kiihoittuakseen. Eihän se tarkoita ettet sinä olisi kaunis ja haluttava. Todennäköisesti hän tekisi samalla lailla kenen tahansa kanssa. Minun pornon katseleminen ei ainakaan ole kumppaneiden vaihtuessa muuttunut toisenlaiseksi. Syy pornon katselemiseen on aina ollut minussa eikä siinä, että haluaisin naiselta enemmän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      23
      3378
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2702
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2260
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2241
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1709
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1519
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      52
      1481
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1389
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1211
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1184
    Aihe