vaikka kuinka treenaisit kovaa ja oikein. Vaikka kuinka söisit oikein. Vaikka kuinka lepäisit niin et sinä vaan isoksi kasva. Jos johonkin kuuluu steroidit, niin kehonrakennukseen, lajiin jossa kasvatetaan lihaksia. Mikä sen tyhmempää kuin nostaa rautaa natuna, ja luullakseen tulla kehonrakentajaksi :D
Jos haluaa nostella loppuelämän ilman suurempia tuloksia, niin mikäs siinä. Paremmin ajaa asiansa jo fyysinen työ, ja siitä saat palkan. On aika naurettavaa että joku metsuri on kookkaampi mitä kynis natu bodari ;D turha edes verrata keskenään.. Muutaman lihas kg takia vietät 10 vuosia salilla rehkimällä ja itseään kiduttamalla. Ei vois typerämpää olla..
Jos että uskalla roinata, ja kasvaa niin vaihtakaa alaa, tai nostelkaa vaan voimien takia painoa eli voiman nostoakin enemmin. Turha teidän on isoksi haaveilla, koska siihen ei pysty, kuin ehkä joku pari miljoonasta natusta, jolla on huippu geenit..
Itsehän en siksi enää bodaa. Huomasin että miksi treenata, jos et koskaan saavuta isoja lihaksia. Roinaan, ei ainakaan vielä kiinnosta ryhtyä. Haluan sentään elää pitempään :)
Miksi bodata natuna : koskaan et isoksi tule
21
1800
Vastaukset
- vahva natu
Miksi ylipäänsä bodata? Eikö salilla kannata käydä pelkästään hyvän lihaskunnon takia? Ilmapalloiksi paisuneiden lihasten palvominen on lähinnä sairasta.
- Nuube natunen
Toi sun kysymys kuuluu tähän luokkaan: Miksi syödä kun kuolee kumminkin joskus.
- se sinä olet
Olet idiootti.
- ex*roinari
Osittain puhut asiaa.
Ihan ensimmäisenä pitää määrittää tavoitteet. Olet oikeassa siinä, että isoksi ei tule ilman aineita. No ehkä muutamaa geneettistä poikkeusta lukuunottamatta. Mutta yleisesti näin se menee.
Sen sijaan hyvän kropan saa viettämättä kymmeniä vuosia salilla. Tietysti aikaa ja vähän vaivaa se vaatii, mutta ei mitään itsensä kiduttamista kuitenkaan. Surkeaa vain, kun nykysuuntaus näyttää olevan pelkästään koko. Kun katselee salilla porukkaa, niin aika harvalla on oikeasti Hyvä Kroppa. Pusketaan hirveillä painoilla, mätetään sokerilitkuja ja massaruokaa naamaan ja kroppa on täynnä pehmeää vauvanlihaa. Hitusen normaalia enemmän lihasmassaa ja rasva% alle 10, niin väitän että siinä voi heittää paidan pois rannalla minkä tahansa metsurin rinnalla.
Isoltahan voi näyttää kyllä käyttämättä aineitakaan. Senkun syö, syö ja syö lisää. Kyllä sillä kokoa saa kroppaan.
Että kysymyksen voi myös muotoilla muotoon, mitä vitun järkeä on ylipäätään käyttää aineita, kun se ylipainoinen flanellipaitainen rekkamies näyttää baarin jonossa kuitenkin isommalta.- pieninatu
Hyviä pointteja, mutta hyvän kropan saaminen ei vaadi kuin pari kolme vuotta salilla, ei todellakaan vuosikymmeniä. Ja tuokin on ihan totta, että se ylipainoinen rekkamies näyttää isommalta kuin kireä roinaaja, varsinkin jos se läski on kertynyt sille rekkamiehelle tasaisesti ympäri kroppaa eikä vain mahaan. Ja missä se roinaaja muka erottuu lihaksikkaammaksi muualla kuin pari kertaa kesässä uimarannalla, muuten voiton vie se ylipainoinen rekkamies.
Eräs kaverini ei ole salia nähnytkään, mutta silti näyttää harteikkaalta ja vahvalta.
- Tottakai natuna
kasvaa isoksi jos nostelee paljon puntteja. Ei se mitään myrkkjä vaadi. Itse olen bodannut"vasta"reilut neljä vuotta ja ihmiset ihmettelevät, että miten olen näin köntti ja vastalihaksetkin melkeen erottuvat.
Ehkä joku sellainen tyyppi joutuu myrkyttämään itseään, joka on ruuminrakenteeltaan tikku eikä saa massaa vaikka kuinka söisi.
Myrkyillä saa itsestään vain todella ruman näköisen lihavuoren, kuten Mentula. - IsoJa Kiree
Sulla on vaan niin helvetin huonot geenit. Itse olen julmetun iso ja lihaksikas ilman mömmöjä. Lavat ei edes kiinnosta koska teen tätä muusta syystä, esiinnyn rannoilla. Suurin ongelma kavereilla on että kuvittelevat kasvattavansa lihaa syömällä kuin mallipojat. Totuus on se että sitä proteiinipitoista ruokaa on pakko syödä noin 3 tunnin välein yöksi kunnon kaseiini/maitoproteiini että liha kasvaa. Tämä ei tarkoita mitään bulkkaamista, siitä todistaa noin 10%:n rasvaprosenttini offilla ja noin 5% rantakaudella. Mutta on pakko syödä hyviä proteiinilähteitä, hiilihydraattilähteitä ja rasvalähteitä tasaisen tappavaan vauhtiin joka päivä. Ei paskaruokaa joka vaan lihottaa, vaan sopivasti parhaita ravintoaineita ja isolaattipalkkarit treenin jälkeen. Turhat rasvat nolliin ja laadukkaita lähteitä peliin (neitsytoliiviöljy, kala/omega-3-kalaöljy, soijalesitiini, keltuainen, pähkinät ja manteli) Näin jaksat treenata täysillä ja vasta silloin lihas kasvaa kun ravintoaineita on koko ajan saatavilla kehossa optimaalisesti. Dieetillä sitten hiilihydraatit pienemmälle ja päivittäistä vaihtelua niin palaa viimeisetkin rasvat pois. Kelpaa sitä kehoa näytellä rannalla. No paskoilla geeneillä tämä ei pelaa:(
- Decamies
Ai sä oot kiree?
Onko sulla vaseliinia kuinka paljon?
- Salimakegh
Kyllä se lihas kasvaa natuna. Ei ole mitään maagista rajaa jossa lihas lopettaisi kasvun kun sille annetaan kasvuärsykettä. Kunhan tosiaan muistaa tehdä sitä lihasta eikä liikettä, kohdistaa sen työn sinne lihakseen vaikka painoja vähentämällä kunhan se menee haluttuun lihakseen eikä jakaannu rumalla tekniikalla tehden minne sattuu.
- tuhvj
Höpölöpö. Jokaisella on maksimimäärä soluja jotka voivat kasvaa ja tämä hormonaalisten sekä biomekaanisten ominaisuuksien kanssa määrittää natumaksimin, jonka jälkeen kehitys on lähes olematonta treenauksen intensiteetistä ja määrästä riippumatta. Roina on ainut tapa ohittaa tämä raja.
- pieninatu
Mene nyt hitoille täältä biomekaanikkasi kanssa:D, tottakai se lihas kasvaa kasvamistaan sitä mukaa kun treenaa, itse olen vuoden aikana saavuttanut todella paljon lihasmassaa vaikka yhdeksän vuotta on kohta täynnä. Tuossa olet kyllä oikeassa että intensiteetillä ei ole mitään merkitystä lihaskasvuun.
- analreaper
Intensiteetillä nimenomaan on merkitystä lihaskasvuun.
Viimeisin tämän vertauksen käyttäjä oli Dorian Yates:
Voit naputella dynamiittipatukkaa kynällä koko päivän eikä mitään tapahdu.
Mutta kun lyöt sitä kerran vasaralla..
- pieninatu
Mitä järkeä on tunkea myrkkyjä kroppaansa jos ei edes aio kilpailla? Kisaajaroinaajatkin pitävät idiootteina näitä narsistipellejä, jotka myrkyttävät itseään jotta saisivat katseita missä liikkuvatkaan. Kisaaja roinaa sentään menestyäkseen, joskin sairaassa, lajissa.
Ja miksi pitäisi olla iso? Luuletko, että se lihaköntti on viehättävän näköinen jonkun mielestä siis sen lisäksi että se on myös terveysriski?
Meinaatko, että tämä on jonkun mielestä viehättävää:
http://148bcec7bb334341cd98-2fb779bd12ec72d4612275342f2c9187.r31.cf1.rackcdn.com/c7f577c6e5e1cb40fdacac38e3a18514.jpg
kyllä hyvä ja naisia kiinnostava kroppa on tällainen, eikä em. lihavuori
http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/article_large/hash/1a/c7/1361245277_7249_gsp.jpg?itok=QEJlg6ze
Eihä tuo tietty narsisitille riitä, koska tuolla kropalla ei paita päällä erotu tavallisesta tallaajasta eikä näin ollen saa huomiota
Salilla ei käydä, jotta oltaisiin isoja, koska sinä et yhtään mihinkään tarvitse sitä kokoa muuhun kuin sairaalloisen narsismisi ruokkimiseen. Siellä käydään, jotta saadaan terveen näköinen ja vahva atleettinen kroppa kuten ylesiurheilijoilla tai kamppailijoilla.
En tiedä kuka on sen valeen pistänyt liikkeelle, että naiset haluaisivat sen isoimman ja rumimman köntin mielummin kuin sopusuhtaisen jäntevän urheilijan- naiset_paskaa
Ehkäpä kaikki eivät halua miellyttää ulkoisella olemuksellaan jotain vitun itseään täynnä olevia akanperkeleitä.
- pieninatu
No siinä tapauksessa roinabodarin kroppa on 200kg läskin ohella paras vaihtoehto.
- roinarireiskaturha
Nimenomaan, kannattaa harrastaa jotain muuta kun kehonrakennusta, jos ei roinaa. Jos haluaa olla iso, niin ei muuta kun roinaa nassuun. Jos riittää pelkkä hyväkuntoisuus, lihaksikas voimakas kroppa, niin ihan turha roinata.
- miksipaskantaa
kun kuitenkin pitää syödä
- Niinpäinettäväärinpäin
Miksi syödä kun kuitenkin pitää paskantaa.
- hdhdfhh
ota ripulia suuhun niin kasvat
- Botari83
Ennemmin vähä rasvaisempana, voimakkaana ja hyvä kuntoisempana kuin lihavana ja nesteisenä könttinä..
- vähänrasvaaa
Kyllä kyllä, mutta ilman roinaa vähä rasvainen, voimakas ja hyvä kuntoinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2344002Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411471
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62770