Missä luuraa S-marketin vartijat? Tänäänkin huumehörhöt riehuivat kaupassa eikä vartijoita missään. Tuntuu jotenki turvattomalta liikkua siellä, kun kaikki spurgut pyörii tuulikaapissa ja käytävillä. Myyjät ei uskalla tehä mitään asialle.
S-marketin vartijat
5
455
Vastaukset
- steguSecurittaas
ne hörhöt on entisiä vartijoita...seura tekee kaltaisekseen...
- Simpassi
Vartijat on kunnon kansalaisten kimpussa. Ei jää aikaa muuhun.
- Kunnonkansalainen?
Hmmm..... ei minun kimpussa ole koskaan vartijat olleet.... ehkä en ole kunnon kansalainen? Kauppahan se tilaa vartijat järjestystä valvomaan. Ei S-marketissa ole koskaan ollut minun käydessä mitään häiriöitä tai spurguja istumassa.
- photoshoppiko
Kunnonkansalainen? kirjoitti:
Hmmm..... ei minun kimpussa ole koskaan vartijat olleet.... ehkä en ole kunnon kansalainen? Kauppahan se tilaa vartijat järjestystä valvomaan. Ei S-marketissa ole koskaan ollut minun käydessä mitään häiriöitä tai spurguja istumassa.
Teeppä siis testi, sinä kunnon kansalainen : tee itsestäsi spurgu ulkoisesti ja mene istumaan tuulikaappiin. Juo vettä viinapullosta jossa ei ole etikettiä, ja näytä huonovointiselta. Vaikka olet kunnon kansalainen jollain mittarilla, niin pian sinut arvostellaan ulkoisen habituksen mukaan ja maija tulee noutamaan.
Siinä vaiheessa kunnon kansalainen tipahtaa kolmennen luokan kansalaiseksi.
Tekisi mieli ihan salakuvata kaikki tämä ja pistää nettiin! IDEAAKO ?? kukä lähtee mukaan ?
- Mie vaan.
Minua en niinkään häiritse tavalliset juopot. Enemmän minua pelottaa nämä arvaamattomat huumeidenkäyttäjät, jotka pimahtavat olemattomista syistä. Näkevät vissiin jotain pikku-ukkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064572Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293393No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 391418
- 361343
- 381196
- 141102
- 1591026
- 27978
- 6944