Mustasta luonnollisen punaisiin

selmasmiles

Hiukseni ovat tällä hetkellä mustat (haalistuneet sellaiset, eli enimmäkseen tumman ruskeat). Haluaisin vaihtaa hiusväriäni mukavampaan kupariseen/oranssiseen/punaiseen, mutta en ole varma kuinka vaaleaksi tämä tukka täytyisi ensin saada, ennen kuin haluttu väri olisi saatavissa :(

Tämänkaltainen hiusväri olisi siis hakusessa;
http://howtoss.com/wp-content/uploads/2011/06/redhair.jpg

http://scrapetv.com/News/News Pages/Entertainment/images-7/christina-hendricks-breasts.jpg

Hiukseni ovat lyhyet, ja hyvässä kunnossa, ja ainoa asia mikä minua mietityttää on värinpoistojen määrä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 22

      Uskonpa, että yksikin värinpoisto riittää. Anna sen olla hiuksissa maksimiaika, ja jos mahdollista, yritä valttää värinpoistoaineen levittämistä tyvikasvuun, luonnonväriin siis, joka värjäytyy kupariin hyvin ilman esivaalennusta. (tyvikasvu tahtoo värinpoiston yhteydessä mennä liian vaaleksi)

    • ++Moonie++

      Hmm..Sun täytyy varmaan tehdä 2 värinpoistoa.. Tai teeppäs ekana yksi ja katso millaseksi menee, ja jos näyttää vielä tummalta niin laita toinen, mutta kannattaa pitää viikko, pari väliä, ettei hiukset rasitu liikaa..

      Itse laitoin värinpoiston tummanpunaisiin hiuksiin kun halusin vaaleanruskeat ja yhdellä värinpoistolla tuli oranssiksi, ja keltaiseksi päälaelta.. x-D

      Onnea värjäykseen..! Ihana hiusväri muuten mikä tuossa ekassa kuvassa :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      81
      4620
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      63
      2062
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1125
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      140
      1050
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe