Kuinka mahdollista on olla raskaana?

Jassu---

Oli tuossa muutama päivä sitten humalassa sellanen yhdenyön juttu, ja eiköhän se ehkäisy sitten unohtunut. Mietin vaan, että mikä todennäköisyys on olla raskaana? Mies ei siis lauennut sisään ja omat kuukautiseni oli loppunut noin päivää ennen tapahtunutta.

4

113

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dhghhgjhjdrt

      Täysin mahdollista. Mene lääkäriin ja varmista ettet saanut mieheltä tartuntaa mistään taudista ja hanki samalla reissulla raskaustesti.

    • ++++++++++

      Ilman muuta olet voinut raskautua, mutta testiä et voi vielä tehdä, samoin joudut odottelemaan sp-tautitestiin menoa, eivät ne heti näy HIV vaatii esim. n. 8 viikkoa.

    • ........

      Jos yhdynnästä ei ole vielä kulunut 72 tuntia, niin ota varmuudeksi jälkiehkäisypilleri.

      • ,mnbvcxcvbn

        Ja lääkäriltä on mahdollisuus saada resepti je-pilleriin, jossa aikaraja on 5 vuorokautta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1230
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      6
      1152
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      860
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      84
      693
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe