Hei! Olen selannut nettiä, mutta en ole mistään löytänyt mp3:sta, jossa olisi kuulokkeisiin sisäänrakennettu soitin radiolla. Nappikuulokkeet johtoineen eivät toimi ulkoillessa ja puutarhahommissa. Uudehkossa Sonyn soittimessa on vain soitin ilman radiota. Soitin kiinnitetään jonkinlaisella niskalenkillä ja vaikutti tukevalta.Usein noiden radioiden epäkohta on huono kuuluvuus. Olen ajatellut tuollaista kestävää, hyvällä kuuluvuudella varustettua ja päässäpysyvää radiota/soitinta, jotta saisin aika ajoin mökillä naapureiden lasten kiljumiset häivytettyä. Mieluiten toki kuuntelisin lintujen laulua, mutta minkäs teet. Radioita voisi olla viihdyttävämpää ja yleissivistävämpää kuunnella ainakin silloin tällöin, vaikka lasten suusta paljon haskuuksia pääseekin.
Mp3 kuulokkeisiin radiolla
4
192
Vastaukset
- ....
Osta vaikka kuulosuojaimet radiolla ja mp3 -liitynnällä, esim:
http://tuotteet.etra.fi/main.html?nodeUid=2386929&catalogUid=2224442&parents=|2235437|2386471|2386917&path=1- ...
...tai laitetaan vähän toimivampi linkki:
http://www.temrex.fi/verkkokauppa/product_catalog.php?c=12 - TK
... kirjoitti:
...tai laitetaan vähän toimivampi linkki:
http://www.temrex.fi/verkkokauppa/product_catalog.php?c=12Kiitos hyvästä vinkistä. Juuri kutakuinkin tuollaisia olen etsinyt. Vaikuttavat tosi pehmeiltä ja mukavilta pitää päässä. Ja eikun tilaamaan!
- ...
... kunhan huomaat että noissa ei ole sitä mp3 -soitinta itsessään mukana(pelkkä liityntä sille), se pitää hommata jostain myös!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869