keskeytetty yhdyntä,uusintakierros perään

sattuuhan sitä

Se taitaa vastata jo sitä, että sama olisi ollut laueta suoraan sisälle. käytettiin siis keskeytettyä yhdyntää. mies ehti ulos mutta suihkusi hieman minun huulille kauempaa, touhua jatkettiin vartin päästä uudelleen siitä. Nyt taitaa olla aika hirmut riskit. Ei sillä että vauva katastrofi olisi, ei me muuten olisi näin varomattomia oltu.
Mutta osaako kukaan kertoa faktaa kuinka isot riskit tässä nyt on? Miehen nuppiin kuitenkin edellisestä jäänyt varmaan hyvinkin käyttökelpoista tavaraa?

8

618

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      Kuten totesit, hirmu riskit.

    • miettikää ensin

      Hyvin mahdollista, että perhettä tiedossa.
      Ei ole mikään ehkäisykeino.

    • meilä toimii

      EI EHKÄISYKEINO? Perisuhtessa viisi vuotta, joista kolme vuotta käytetty pelkkää keskeytettyä yhdyntää. Itse siinä toivossa että keskeytetyllä voisi olla pieni mahdollisuus saada lapsi :) Vaikka useasti kahdesti peräkkäin, niin ainakin meillä todettu varmaksi ehkäisyksi.

      • mnbvcxcvbn

        Tai ehkä teillä on lapsettomuusongelmia.
        Tai vain hyvä tuuri.


      • Anonyymi
        mnbvcxcvbn kirjoitti:

        Tai ehkä teillä on lapsettomuusongelmia.
        Tai vain hyvä tuuri.

        Meillä oli ennen tuttuja joilla oli yli kymmen vuotta tämä ehkäisy menetelmä mutta sitten kun halusivat lapsen niin sitä ei tullutkaan, joten menivät lääkäriin ja siellä todettiin ettei heille koskaan tulekaan lasta, jossain oli vika.
        Mies sanoi ensimmäisenä vaimolleen että turhaan on mennyt nekin kymmenen vuotta. Niin että näinkin voi käydä .
        Mutta 60 luvuillahan tätä menetelmää käyttivät melkein kaikki, ja jokainen tuli raskaaksi meidän kylässä siitä huolimatta.
        Niin että siemenestettä tulee jo ulos paljon ennen laukeamista


    • Anonyymi

      Toi uusintakierros just vähentää sen toimivuutta, kun siittiöitä menee naisen sisään.

    • Anonyymi

      Ei ole toimiva ehkäisymentelmä

    • Anonyymi

      Kerro jo meille kaikille että ootko jo raskaana?😉

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1379
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      46
      748
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      65
      707
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      88
      694
    5. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      669
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      139
      619
    7. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    8. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      62
      608
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      592
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    Aihe