BB-Eetu 80000 eur/vuosi

Kattelin tässä verokalenteria ja huomasin että paperimiehet tienaa aika mukavasti...
5209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuohon ansioon pääseminen käytännössä mahdotonta vaikka olisi ylityötkin tapissa. Ainakaan käyttömiehenä ei tuohon pääse edes paperi/sellutehtaiden ns" ykkösmiehetkään" vaikka ylitöitäkin painaisi.

Äänestä

No miksi et itse ryhdy paperimieheksi. Minä ainakin alkaisin alalle noilla ansioilla.

Äänestä
  • olen kyllä kolmesakin eri otteessa pyrkinyt paperitehtaaseen töihin, mutta eipä sinne näköjään ole työttömillä asiaa

    Äänestä

Täällä Kajaanissa oli huhut, että pitää olla sukua jollekin, että pääsee. Yhden tiedän, joka on päässyt ilman suhteita 80-luvulla ja kaksi tiedän päässeen kesätöihin kun isi ja äiti on. Mutta montakos työntekijää täällä nyt on paperitehtaassa? aika vähän. Muutama vielä on UPM:n toimihenkilö jäljellä ja osa on muissa firmoissa, jotka ovat syntyneet lopettamisen yhteyteen. Mutta suurin osa toimihenkilöitä, ei niinkään näitä perinteisiä paperintekijöitä.

Äänestä
  • Yksi ehto on että pitää nuoleskella paperiliiton pomoja, muuten ei pääse

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaahans... kirjoitti:

Kattelin tässä verokalenteria ja huomasin että paperimiehet tienaa aika mukavasti...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu